Můj svět : deník snů

Můj svět : deník snů
Originální název: World of my own

BB art - 2001
ISBN: 80-7257-424-8

BB art (2001) 80-7257-424-8 136

Graham Greene krátce před svou smrtí vybral a převyprávěl své sny, jež si dlouhé roky (mezi lety 1965-1981) zapisoval.

Dává nám nahlédnout do svého intenzivního vnitřního života, z něhož se po dobu své tvůrčí činnosti inspiroval, ale nedával do něj příliš nahlédnout. Stručné záznamy snů se liší od románové či povídkové stavby prostředky i stylem, jsou však psány tak sugestivně, jako by šlo o reálný děj. Dostáváme se na různá místa planety a do společnosti různých slavných osobností, které nějakým způsobem autorovi "ležely na srdci" a s nimiž prožívá někdy snově fantasmagorické, ale někdy velmi realistické zážitky. Sny nejsou řazeny chronologicky, nýbrž tematicky, vznikl tak jakýsi zvláštní, dojímavý a hluboce osobní vzpomínkový cyklus. Pochopitelně tak vystupují jasné kontury autorových postojů, názorů, tužeb a hlavních životních zážitků. (www.mlp.cz) (Založil/a: al-ma)