Malá ručka

Originální název: The Small Hand

Metafora - 2011
ISBN: 978-80-7359-299-8

Metafora (2011) 978-80-7359-299-8 116

Malá ručka přináší mystický příběh nečekaného setkání se světem duchů. Ve starých domech žije ztělesnění nočních děsů i další tajuplní nájemníci. Susan Hillová navazuje na tu nejlepší tradici anglických viktoriánských duchařských historek. Adam Snow je obchodníkem se vzácnými a antikvárními knihami. Úzkými venkovskými cestami se vrací od důležitého klienta, podlehne náhlému impulsu a odbočí ke starému zchátralému a zdánlivě opuštěnému domu. Zvědavost, nebo jakási temnější emoce, ho donutí vydat se zarostlou zahradou k domu. Zastaví se a pozoruje stopy zkázy na kdysi nádherném místě. V tom ucítí ve své dlani lehký dotek. Drobná ručka se mu s důvěrou stočila do dlaně a malý palec a ukazováček sevřel jeho prst. Adamem projede mrazivé zachvění od hlavy k patě. Žádné dítě nikde v okolí není… Duch dítěte jej vyhledává stále častěji. Stalo se něco strašného v onom půvabném Edwardiánském domě? Nebo v Adamově minulosti? Pomalu vyplouvají na povrch hrůzná fakta, která souvisí s nedávnou vraždou malého dítěte. Duše zavražděných bloudí po světě, může je potkat každý. (Založil/a: Antonín)

Kanuska
  16. 5. 2012, 14:47
Kdyby mi bylo 15 ... nebo sháněla strašidelný příběh k táboráku, skvěle by se tohle hodilo. Je mi však mnohem víc a jsem odkojená S. Kingem.
Ačkoliv mi tam nepřipadlo nic strašidelného ani mystického... prostředí a pozadí příběhu bylo krásně popsáno.
Tojaheva
  14. 11. 2015, 7:43
Námět knížečky není špatný, ale spíše nedostatečně propracovaný a nedotažený do konce. Možná si s tím paní spisovatelka měla dát větší práci. Ale jako malá oddychovka se to dá použít.
KayTee
  13. 2. 2014, 13:26
Už jsem začala být alergická na styl psaní autorky. Neustále používá spojení: "a pak se najednou staly dvě věci" nebo "To jsem nevěděl, že je to naposled, co/že se můj život změní/že už nic nebude jako dřív". V jedné knize to člověk ještě překousne, ale když se v jiném příběhu používají stejné věty, už se to člověku přejí. Navíc pointa mi byla jasná už v první třetině knihy.Potenciál příběhu dobrý, ale zpracování nic moc. Žena v černém byla lepší.
hero_bk
  17. 9. 2013, 20:04
Hrozně naivní kniha, plytká a jednoduchá, jediná pasáž stojící za zmínění byl klášter, jinak mi hlavní postavy spíš lezly na nervy, ještě že to bylo tak tenký ;)
pli
  17. 7. 2015, 0:17
Průměrná povídka co by se hodila spíše do duchařského časopisu. Knížečka je tenká jako prst,takže moc času nnezabere :)