Jane

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Ikar - 2012
ISBN: 978-80-249-1781-8

Ikar (2012) 978-80-249-1781-8 344

Novodobé zpracování klasického příběhu o Janě Eyreové je současným milostným příběhem s dramatickou zápletkou. Jane Mooreová se po smrti rodičů vzdá studia na výtvarné škole a přijme místo chůvy malé holčičky, jejímž otcem je stárnoucí bývalý rocker. Dívka se sžívá s malou Maddy a chodem domácnosti Thornfield Parku, postupně začne podléhat kouzlu zkušeného podmanivého muže a poprvé v životě se zamiluje. Dům ale skrývá tajemství, které život všech obrátí naruby. (Založil/a: pravablondska)

April Lindner April Lindner

togaf
  13. 1. 2015, 16:48
Obsahuje spoiler spoiler Přesazení Jany Eyrové do 21. století bylo dost schematické, některé situace jsou nepřesvědčivé - dneska, že by si slavný a sledovaný rocker mohl troufnout na bigamii a jediný, kdo by na to přišel, by byl nevlastní bratr bláznivé manželky? A takových drobností je tam spousta. Prostě situace a životní styl 19. století nelze jen tak převést o dvě století dál. Ale největším problémem je, že autorka není dobrá spisovatelka. Její Jane je nesympatická, ušlápnutá a prudérní, Jana Eyrová má být přece silná osobnost! Vedlejší postavy už jsou zdařilejší, ale Jane je hlavní postava a kazí celý román, který je sentimentální romantický žvást. Tohle byl zkrátka krok vedle, který měl být vystaven tak max. na některém fan fiction fóru. Děs.
teola
  16. 1. 2013, 17:43
A mně se to líbilo. Samotnou mě to překvapuje, protože jsem k této knize přistupovala velmi kriticky, ale myslím, že už jsem četla mnohem horší knihy.
Adri-Anna
  12. 2. 2014, 17:41
Hlásím velke zklamání :-( Sice se to četlo dobře a za dva dny jsem měla knihu přečtenou, ale nemělo to jiskru ...možná proto jsem to chtěla mít co nejdřív za sebou :-( ...ani nevím, kolik tomu rockerovi bylo let :-D
MargarethMatthews
  2. 7. 2012, 10:38
Další dívčí román z řady jiných. Čekala jsem něco velkolepého na způsob Jany Eyrové. Na druhou stranu je mi jasné, že April Lindner se nemůže srovnávat se spisovatelkou rozměrů Bronte. Mohla být však kreativnější a napsat "něco" aniž by se opírala o "dokonalost.
Dee-Dee
  9. 9. 2013, 22:19
Janu Eyrovou jsem načetla, takže bohužel nemůžu srovnat. Tahle knížka se mi ale docela líbila, ačkoli byla průměrná.
Demisha
  7. 8. 2013, 16:34
Musím říct, že jsem kdysi Janu Eyrovou rozečetla, ale nikdy se neměla k dočtení celé knížky. Po tomhle románu jsem ale rozhodnutá, že se na ni co nejdřív vrhnu. Stále se tu něco děje, hlavní postavy se rozvíjejí a konec je přímo nádherný. Rozhodně doporučuju :)
lenulinka.126
  3. 6. 2012, 21:13
Nečetla jsem originální Janu Eyrovou, jelikož nemám moc ráda příběhy právě z její doby. Po Jane jsem šáhla hlavně kvůli obálce. A musím říct, že je to jedna z nejlepších knížek, kterou jsem kdy četla, děj je skvělej - pořád se něco děje. Líbí se mi ale as víc první půlka knížky, kdy Jane se zamilovává do Nika. Se samotnou Jane jsem našla i hodně společného. Vřele doporučuju! Čte se skvěle a rychle - děj vás prostě zpátky do reality nepustí. ;)
Bella_07
  28. 11. 2014, 19:36
Pro mě byla knížka malým zklamáním. Byly tam chvíle, kdy jsem se dokázala začíst a vžít do děje ale bylo jich bohužel dost málo. Většinou jsem jen chtěla číst, abych se dostala někam dál.. Jak už tu bylo zmíněno, tak vlastně nebylo sděleno, kolik je hlavnímu hrdinovi let. A taky jsem byla zklamaná z toho, že když už se autorka rozhodla oprášit takovou klasiku a zasadit jí do dnešní doby, tak mi přišlo, že co se charakteru postav týká, tak ty nechala v době dávno minulé.. čekala bych, že si s jejich charakterem trochu pohraje a vnese do něj něco nového... Takže za mě takové "nenadchne, neurazí"...
joedrahr
  20. 6. 2012, 15:31
špatný a hodně špatný remake Jany Eyrové. Chybí tam všechno to, co dělá Janu Eyrovou tak tajemnou. Věty typu ,,pan Rathburn se objevil náhle, je tak tajemný´´ vážně nedodává ději vůbec nic. Připadá mi jako by autorka seděla u Jany Eyrové a přemýšlela jak ty původní věty zmodernizovat. Je to tak sladké, tak naivní a hloupé. A úplně bezdějové. Jane by nikdy nebyla tak hloupá.
Dzinka
  7. 3. 2014, 21:17
Nemůžu si pomoci, ale tahle kniha se mi moc nalíbila. Snad proto, že znám originál, tak mě tohle moc nebralo, no. :-))
Nikis144
  18. 7. 2012, 13:22
Přenášet příběh Jany Eyrové do dnešní doby je zlo. Je to jedinečná postava, která patří do časů, kdy byla svou autorkou vytvořena. Kniha se mi vůbec nelíbí, není v ní nic zajímavého ani originálního a podle mého názoru by to takhle dokázala napsat každá průměrně sečtělá fanynka Brontë.
Lidunka
  28. 5. 2012, 10:12
Kniha se mi nelíbila, pořád jsem čekala, kdy se odpoutá od známého děje.
Snad jen to, že i dnes lze prožít příběh Jany Eyrové a pana Rochestera, snad.