Kouzelný kolotoč

Kouzelný kolotoč
Originální název: The Magic Roundabout

Albatros - 1982

Albatros (1982)

Prozaické zpracování úspěšného anglického televizního seriálu o polopohádkovém světě, ve kterém se kolem hlavních hrdinů, psa a šneka, vyměňujících si v duchu anglického suchého humoru ironické poznámky, sdružující v dynamickémději i další zvířecí figurky a postavy dětí i dospělých. (Založil/a: togaf)

togaf
  6. 1. 2015, 8:50
Úžasná knížka pro děti. Postavy nejsou nereálně dobré a přemrštěně naivní, jak v knížkách pro děti bývá. Tady jsou hrdinové potměšilý, jízlivý, škodolibý, ale i obětaví, jdou do předem katastrofálních akcí jen kvůli kamarádům a navíc jsou vtipní. A moc se mi líbil mix zvířata - lidi. A Richard je prostě frajer, pořád se na něj valí nějaká katastrofa a on z toho nakonec vybruslí ani neví jak - to ovšem nikomu nepřizná ("Proč jsi nám neřekl, že umíš krotit lvy, Richarde?" řekla Alenka. "Nikdy jste se mě na to neptali." odpověděl Richard.)
Falbala
  6. 6. 2012, 19:53
Skvostný anglický humor
Nádherná knížka, která srší vtipem, srdečností a přátelstvím. Hlavním hrdinou je pohodlný, huňatý a mírně obézní sky teriér Richard, který miluje teplé koláčky, černý čaj a svůj klid, z něhož ho ale neustále vyrušují jeho zvířecí přátelé a holčička Alenka. Chudák Richard se neustále a nevinně dostává do situací, kdy musí prokázat svou chrabrost a houževnatost.
Režisér Eric Thompson nejdříve vytvořil seriál pro BBC (na motivy francouzské tv série La Manege enchante, podle níž vznikly 4 knihy s předmluvou spisovatelovy dcery). U nás kniha vyšla v rok úmrtí spisovatele. V Anglii se knížky staly ihned bestsellerem a byly okamžitě překládány do dalších jazyků.
Chválím skvělý překlad a nádherná jména, která postavičkám překladatel v češtině vymyslel. Jsou stejně komická jako příběh sám. Nedívejte se na seriál v tv, ale sežeňte si knížku. Neskutečně komické hlášky řečené jen tak mimochodem! Prvoplánově je určená pro děti mezi 5 a 9 lety, ale kdo si ji jednou přečetl, rád se k ní bude vracet kdykoliv - zaručeně prosvětlí každý deštivý den, je totiž KOUZELNÁ!!!