Škoda že tu nejsi se mnou

Škoda že tu nejsi se mnou
Originální název: Wish you were here

ISBN: 978-80-259-0100-7

Plus 978-80-259-0100-7 336

Jeden z nejvýznamnějších anglických spisovatelů naší doby se ve svém nejnovějším románu zabývá neblahými událostmi, s nimiž se jeho vlast v posledních letech musela a musí vyrovnávat. Na osudu hlavního hrdiny autor ukazuje, jak neštěstí, která jen povrchně registrujeme v podobě novinových titulků, poznamenávají osudy konkrétních lidí. Jack Luxton, hlavní hrdina románu, v důsledku nemoci šílených krav a následné epidemie slintavky a kulhavky byl nucen prodat farmu, na níž vyrostl, a v jiné části země začít nový život.
Nyní dostává dopis se zprávou, že jeho bratr padl ve válce v Iráku. Po mnoha letech se vydává do rodného kraje, aby tam bratra pohřbil, a tato cesta se pro něj zároveň stává návratem do vlastní minulosti, plné trýznivých vzpomínek a zdánlivě zapomenutých rodinných tajemství. Během cesty se propadá do těžké osobní krize a ve strhujícím závěru knihy se ocitá na pokraji zdánlivě neodvratné katastrofy. (Založil/a: pravablondska)

Graham Swift Graham Swift
*04.05.1949

togaf
  27. 11. 2013, 15:12
Jack sedí u okna, dívá se do deště, vzpomíná a za ním leží puška. A já celý román čekala, zda měl Čechov pravdu a vystřelí se z ní...
teite
  13. 2. 2014, 19:56
Zpočátku jsem se v knize trošku ztrácela, připadalo mi to zamotané až moc, ale zhruba od poloviny skládačka začala zapadat do sebe a už jsem román nedokázala odložit.
huttershofen
  2. 1. 2013, 10:57
Klasický styl Swifta, po kousíčkách rozkrývaný tragický příběh rodiny se skvěle napínavým finálem. Podle mě jde po Zemi vod o jeho nejlsilnější knihu.