Kdo nehřeší, nežije

Kdo nehřeší, nežije Originální název: Kdo nehřeší, nežije

Brána - 2012
ISBN: 978-80-7243-563-0

Brána (2012) 978-80-7243-563-0 216

Autorka se tentokrát zamýšlí nad rodiči, kteří jsou mnohdy skálopevně přesvědčeni, že jejich právě narozený potomek je to nejkrásnější a nejinteligentnější dítě na světě a dosáhne hvězdných cílů. Přitom však pozapomenou vzít v úvahu fakt, že konečné slovo má vždycky sudička PŘÍRODA. Ta totiž dokáže na rozdíl od původních představ rodičů namíchat malému človíčkovi netušené povahové rysy, s nimiž nic nezmůže žádný způsob výchovy.
Takovým samorostem, konvencemi nezatíženým, je hlavní postava knížky Kdo nehřeší, nežije. Autorka má v úmyslu své čtenáře hlavně pobavit, ale daří se jí i ubezpečit bezradné rodiče, že jejich problémový potomek nemusí ani zdaleka patřit mezi ty nezvladatelné. (Založil/a: pravablondska)

svobodka
  20. 7. 2013, 11:03
Po zkušenostech s četbou Mlynářové, jsem se na knihu těšila. Ale mám-li být upřímná, tato kniha mne poněkud zklamala. Trochu humoru v první části a pak už jen vyprávění o životě, nepříliš veselém, kde humoru moc není. Škoda.