Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Vlny zmítané smrtí

82%
4 48
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Vlny zmítané smrtí
Autor:
Originální název: The Dead-Tossed Waves
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Nejnovější vydání:
Mladá fronta - 2012
ISBN: 9788020422323
Počet stránek: 424
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 9x v oblíbených
v přečtených 73x v přečtených
v knihovně 18x v knihovně
k přečtení 38x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mladá fronta (2012) 9788020422323 424

Gábi vede klidný život v bezpečí svého městečka u moře, za hradbou. Nechává přátele snít o Temném Městě na pobřeží a sama vše jen pozoruje z majáku. Nic jiného než domov nikdy nepoznala. Nic jiného ke štěstí ani nepotřebuje. Ale život po Návratu nemůže být bezpečný. Existují nebezpečí, která ani hradba nezastaví. Gabrielina matka si myslela, že svá tajemství nechala v Lese rukou a zubů, ale tajemství v jejich světě nezůstávají pohřbena – stejně jako mrtví. Gabrielin svět se začíná hroutit. Jeden večer za hradbou… Jeden kluk, kterého Gábi znala odjakživa, a jeden zahalený tajemstvím… Jeden okamžik nepozornosti, a půlka Gabrieliny generace je mrtvá, druhá půlka uvězněná. Gábi ví jediné: Jestliže má ještě doufat v budoucnost, musí se postavit lesu z matčiny minulosti. (Založil/a: Lindsey)

(více)  
Carrie Ryan Carrie Ryan
*1978

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Nnelly
80% 80% 80% 80% 80%
  24. 9. 2012, 23:57
Kniha se mi nejspíš líbila víc než prví díl... hrdinka je na mě trochu moc sebelítostivá a vyděšená, nejsem sice fanynka hrdinek na motivy "terminátorek v sukních" a strach postava musí mít, ale tentokrát to byl přeci jen extrém.
Taky ta romantika byla znovu trochu moc, přestože jde o "hororovou romanci", tak všechny ty vzdechy, doteky rtů, přímé pohledy a vůbec byly zbytečně nahňácaní tam, kde by se bez nich čtenář obešel.
Na druhou stranu dějová linka je podle mě zajímavější, než u prvního dílu (byť autorka jednoduše čerpá z Residen Evilu a podobných a raději sama nezachází do žádných teorií, protože zřejmě ví, že by tam narazila na drž... no, raději neřeší nic a "mudo" prostě jsou zombie, jak vystřižení z postapokalyptických scifi, které známe z televize a víc se neřeší), vedlejší postavy zajímavější, charaktery komplexnější a příběh myslím napínavější a méně zmatený, než předchozí. Ovšem stále mám problém s tímhle stylem psané ich-formy, kdy se mi často stává, že nevím, kde se zrovna dotyčná nachází, co dělá a vůbec... stačilo by jen trochu ubrat na jejích pocitech, sebelítosti a stálého obviňování sama sebe a opakování stejných vět každých pět stránek a víc se zaměřit na popis okolí a byly by to čisté 4****, takhle nemůžu hodnotit jinak, než průměrně.
RenataHopsinka
80% 80% 80% 80% 80%
  31. 12. 2014, 23:51
Opět je to skvělá knížka, ale Nnelly má pravdu, že se autorka vyžívala v sebelítosti hlavní hrdinky. Místy to působilo nudně. Tento díl mírně navazoval na Les rukou azubů, kde vystupovala jako hlavní hrdinka Gabina matka.
Ruxandra
80% 80% 80% 80% 80%
  3. 5. 2013, 14:52
Musím říct, že i mě se druhý díl líbil více než první. Příběh už mi nepřipadal tak plochý, děj byl zajímavější a hlavně se zde vysvětlilo několik otázek, které jste si po dočtení prvního dílu zákonitě museli pokládat. V tomto díle mi také vztah mezi hlavními hrdiny připadal uvěřitelnější a opravdovější.
EvaK
80% 80% 80% 80% 80%
  24. 5. 2012, 16:59
Vlny zmítané smrtí se mi líbily více než první díl, Les rukou a zubů. Přestože je charakter hrdinky téměř stejný, děj je více propletený, je vysvětlen rozdíl mezi mudo a narušiteli, dochází k propojení postav z první knihy s postavami z druhé. Celkově je komplikovanější než první díl a i prostředí knihy je pestřejší.
Až na chorobnou posedlost autorky popisovat dech jednotlivých postav (snad pro navození intimity???Mě osobně to v některých částech docela i vadilo) je kniha velmi čtivá.