Jak se dobře pohádat s partnerem

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Portál - 2007
ISBN: 978-80-7367-208-9

Portál (2007) 978-80-7367-208-9 104

Je možné žít bez hádek? Určitě ne! Ale proč jsou hádky nevyhnutelné? Která jsou jejich nejčastější témata? Jak vznikají, jaký mají průběh a důsledky? Je možné se hádat, aniž by došlo k roztržce nebo i k rozchodu? Autoři knihy, manželé a psychoterapeuti, odpovídají na "ožehavé" otázky a čtenáře uklidňují: "Naší rolí psychoterapeutů paradoxně je podnítit partnery, aby se hádali, když je to nutné, ale zároveň je naučit ‚dělat to dobře'! Hádat se je v určitém smyslu stejné jako milovat - obojí se člověk musí učit. Neznamená to používat násilí, ale umět vyjádřit emoce, hněv bez přílišného verbálního násilí a umět naslouchat vyjádření toho druhého, vyjednávat a dospívat ke zklidnění a stabilizování vztahu". Výklad je založen na reálných situacích, nechybějí ukázky dialogů i humorné příklady, v nichž se často můžeme dobře poznat. Kniha je určena partnerům, kteří chtějí řešit vztahové a komunikační problémy každodenního života. (Založil/a: ivuliiinek)

ivuliiinek
  24. 2. 2012, 19:17
Abych zjistila, že nejčastější důvody hádek jsou peníze, děti a alkohol, nepotřebuju knihu. Nepřečetla jsem si zde nic důležitého.