Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Setkání nad Tuscarorou

80%
4 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Setkání nad Tuscarorou
 Všechny obaly
Setkání nad Tuscarorou
 Všechny obaly
Originální název: Velikaja duga

Nejnovější vydání:
Státní nakladatelství dětské knihy - 1956
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 3x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Státní nakladatelství dětské knihy (1956)

Kniha obsahuje tři příběhy:

Setkání nad Tuscarorou
Příběh je o lodi Kominterna, která pří plutí narazí na potopený koráb, který se vznáší těsně pod hladinou díky svému lehkému nákladu korkových desek. Nicméně se Kominterna po nárazu do korábu zaklíní. Posádka se snaží loď vyprostit, vymyslí plán úplného potopení korábu. Úkol jdou splnit dva potápěči. Při umisťování náloží najdou v kapitánské kajutě tři truhlice, které vyzvednou na palubu Kominterny. V jedné truhlici nacházejí vzkaz od kapitána potopeného korábu, který odkazuje na léčivou vodu vyzvednutou z hlubin oceánu.

Poslední plachta
Příběh je o lodi Kotlas, kterou zasáhnou němečtí bombardéři. A poškodí ji natolik že loď půjde ke dnu. Šesti člená, přeživší posádka se zachrání na vorech. S kterými doplují až k Norskému pobřeží. Mají strach ze zajetí německými vojáky a tak jsou velmi opatrní. Narazí ve skryté zátoce na starou plachetnici. Na palubě lodi se setkají s místními obyvateli. Ti jim pomohou se ukrýt a později za pomoci noční mlhy uprchnout s plachetnicí zpátky do SSSR.

Atol Fakaofo
Příběh je o lodích Recovery a Ametystu. Recovery se na začátku pokouší zneškodnit ponorku, ale místo ní trefí obrovské neznámé zvíře, které vyplave na hladinu. Než se posádka vzpamatuje že nezasáhla cíl ale něco jiného tak zvíře zmizí. Kapitán Ganěšin si uvědomí že oceány jsou neprobádané a odjede na konferenci, kde převypráví příběh co se přihodilo za pomocí rozmazaných fotografií, které pořídil jeden muž z jeho posádky. Je vytvořena výprava, která má za úkol probádat určitou oblast dna moře. Na lodi Ametyst se stane nehoda, při které dva američani zůstanou přes 48 hodin pod vodou v 3000 metrech uzavřeni v batysféře, které se utrhl kabel dodávající elektřinu. Ganěšin proto vymyslí plán jak batysféru najít a američany zachránit včas. Na záchranou akci mají pouze 12 hodin, pak američanům dojde kyslík. (Založil/a: Antonín)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace