Vyzvědačka Harriet

Poprvé vydáno celosvětově: 1964

Albatros - 1999
ISBN: 80-00-00751-7

Albatros (1999) 80-00-00751-7 192 edice: Duha

Život je velká záhada - a kdo je zvídavý, může jej prožívat jako jedno veliké dobrodružství. Přesně tohle platí o jedenáctileté Harriet, kterou denně zastihnete na jejím výzvědném okruhu se zápisníkem a tužkou v ruce. Chce se totiž stát slavnou spisovatelkou, a proto si cvičí postřeh a vede si záznamy o lidech, které tajně pozoruje. Jenže...
Jednoho dne čeká malou vyzvědačku krušná zkouška: jejího soukromého zápisníku se zmocní spolužačky, a když si o sobě přečtou leccos nelichotivého, celá třída s ní přestane mluvit. Náhle je pro všechny NIKDO. Dokonce proti ní založí antivyzvědačský klub - a jak si je znovu získat a neztratit při tom tvář? Ostatně soukromé zápisky nejsou pro cizí oči. Kdo je vlastně v právu a kdo se mýlí?
Autorkou zajímavého příběhu o tom, co je a co není kamarádské, je americká spisovatelka Louise Fitzhughová. (Založil/a: jithushka)

Louise Fitzhugh Louise Fitzhugh
*5.10.1928 - †19.11.1974

Angelo Vanelli
  19. 5. 2013, 2:03
I když jsem to moc nečekal, přesto mě tato kniha nadchla. Je pravda, že některá místa mi přišla až trochu trapná, ale z velké části se mi knížka líbila. Některé její pasáže mě dokonce očarovaly. Škoda, že autorka nenapsala již žádné další pokračování, rád bych si o jedenáctileté Harriet ještě něco přečetl.