Blondýnka

Blondýnka Originální název: Blonde

Ikar - 2001
ISBN: 80-7202-820-0

Ikar (2001) 80-7202-820-0 708

Nesmírně živý, beletrizovaný portrét herečky Marilyn Monroe, vlastním jménem Normy Jeane Bakerové, od jejího neradostného dětství a počátku úporně budované kariéry až k tragickému, předčasnému a dodnes nevyjasněnému konci. Marilyn Monroe se stala legendou, ztělesněním pojmu "filmová hvězda", její soukromý život se však ani vzdáleně nepodobal idyle. Román nám přibližuje křehký vnitřní svět hluboce vnímavé mladé ženy, jež znovu a znovu bojuje s narůstajícími překážkami i vlastní nevyrovnanou a výjimečně zranitelnou osobností. Dává nám nahlédnout do zákulisí hollywoodské "továrny na sny", nabízí nám překvapivé a často velmi nelichotivé portréty významných mužů, kteří prošli Marilyniným životem: baseballové hvězdy, slavného dramatika, prezidenta Spojených států a dalších.

Toto dosud nejambicióznější autorčino dílo je vzrušujícím obrazem kultury okouzlené moderními mýty a zároveň působivou výpovědí o heroickém zápase člověka s osudem. (Založil/a: katuska69)

Irene
  16. 8. 2011, 11:58
Smyšlená biografie v beletrii o životě božské Marilyn Monroe. Věřím, že to takhle mohlo být. Skvělé. Doporučuji i těm, kteří jinak MM nemusejí. Pro ty, kteří ji milují, povinná četba. :-)
Monika Rodriguez
  26. 10. 2016, 14:06
Pěkný příběh a bavilo mě to, jen mě trošku mrzí, že se mi teď v hlavě motá vymyšlený příběh s tím co je nám známý jako pravdivý.