Dokonalý pár

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3562-2

Knižní klub (2012) 978-80-242-3562-2 328

Cassia vždy důvěřovala Společnosti, že bude činit ta správná rozhodnutí za ni: co má číst, na co se má dívat, v co má věřit. Takže když se Xanderova tvář objeví na obrazovce při jejím Spojovacím (strašné slovo) ceremoniálu, Cassia s naprostou jistotou ví, že je jejím ideálním druhem.. dokud na obrazovce neuvidí tvář Kye Markhama dřív než zčerná.

Společnost jí řekne, že to byla závada, vzácná porucha, a že by se měla soustředit na šťastný život, který ji vede k soužití s Xanderem. Jenže Cassia nemůže přestat o Kyovi přemýšlet a když se do sebe pomalu zamilují, začne Cassia pochybovat o neomylnosti Společnosti a je postavena před nemožnou volbu: má si vybrat mezi Xanderem a Kyem, mezi jediným životem, jaký kdy znala a cestou, kterou se ještě nikdo neodvážil následovat. (Založil/a: TerraDV)

Ally Condie Ally Condie
*02. 11.1971

teola
  26. 2. 2013, 18:19
Něžnější dystopii jsem ještě nečetla. A po dlouhé době jsem hlavní hrdinku netoužila prohodit oknem. Pro mě velmi příjemné překvapení.
Astonius
  11. 1. 2015, 19:16
Anotace knihu zcela vystihuje - a to doslovně - nic víc v ní není. Dívčí románek z budoucnosti, což by samo o sobě nemuselo být nic špatného, ale potřebovalo by to okolo notnou dávku "omáčky". Člověk po celou dobu čte takřka stále to samé a vše spěje k předvídatelnému konci - dystopická společnost tak, jak je nastíněna, přece nabízí plno dalších detailů, které mohly být rozvinuty a které by byly zajímavější, než vzdychání Cassie o tom, jak se nemůže rozhodnout mezi dvěma chlapci. Když už je příběh zasazen do takového prostředí, mělo být více využito. Na další díly se již nechystám.
Dumbicek
  28. 11. 2016, 13:59
Tak podle anotace jsem od knihy nic nečekala a to taky splnila. Přeslazená distopie, kde by se dalo z příběhu určitě vymáčknout něco víc. Bohužel na tento příběh měla kniha až moc stran a bez některých stránek bych se dobře obešla. Ovšem na zabití času, kdy nechcete moc přemýšlet o tom co čtete se mi to naprosto hodilo.
Nells
  31. 12. 2012, 22:12
Musím říci, že mě se kniha velmi líbila, neměla jsem velká očekávání... Sice v knize neí žádná akce, ale zato je celá kniha velmi napínavá a citové založená. Bylo zajímavé pozorovat Cassie, jak se mění z hodné holky na rebelku. Těším se na další díl!
yanniss
  22. 9. 2012, 19:08
Nevim, jestli je to tim, ze jsem od knizky hodne ocekavala, ale byla jsem celkem zklamana. To ale neznamena ze se mi nelibila, cetla se krasne a me se na ni libilo, ze to je dystopie, ale ne takova ta klasicka napinava plna boju, ale naopak romanticka. Na druhy dil uz se moc tesim ;-) knizku rozhodne doporucuju.
barablaho
  24. 11. 2016, 21:51
Zase další kniha, co mě dokázala zklamat, přestože jsem od ní prakticky nic nečekala.
Nápad byl na jednu stranu možná i originální, ale z větší části už to tu bylo, což se ostatně u tohoto žánru není čemu divit. Jenže ohranost byl asi ten nejmenší problém.
Hlavní hrdinka by snad ani nebyla tak otravná, kdyby nebylo té velké lásky, kterou okamžitě pocítila ke Kyovi. Prakticky od té doby, co ho uviděla na obrazovce, už vzdychala o tom, jak je úžasný, přitom se ani mezi nimi nestihlo nic tak úžasného stát. Hmm, super. A Xander si může tak leda trhnout.
Ky samotný mi přišel trochu moc chudáčkovský, citlivý a politováníhodný. A Xanderovi se nedostalo tolik prostoru, kolik byste čekali. Přesto bych si dovolila tvrdit, že jsem ho měla radši.
Styl psaní mi neseděl, tak moc, jak se mi už déle nestalo.
Popravdě mě několikrát rozesmálo, jak si postavy čtou myšlenky. Neřeknu, když se to stane párkrát, obzvlášť pokud jsou to lidé, co si opravdu rozumí... Ale tady se odpovídalo na otázky, které ten druhý pronesl jen v duchu, a doplňovaly se věty každou druhou stránku.
Otravnější než to čtení myšlenek bylo snad už jen to, jak často Cassia měnila názory. To totiž nebylo na každé druhé straně, ale na každé jedné straně. Hlavní hrdinka něco usoudila, vyvodila z toho závěr, párkrát se nadechla, možná pronesla tři věty, a pak celou původní myšlenku popřela.
Ten příběh nejspíš měl pár hezkých myšlenek, nad kterými by se stálo za to pozastavit... Ale byly překryté tunou plytkých, kýčovitých a ohraných řečí.
Tereza01
  16. 2. 2013, 19:33
Tato kniha se nepodobá žádné, které jsem kdy četla, takže je pro mě těžké ji hodnotit. Určitě je čtivá, ale asi jsem čekala víc. Uvidíme, co přinesou další díly:)
zuzka.s
  24. 3. 2015, 19:49
Po dlouhé době jsem měla náladu na to přečíst si nějakou "oddechovku" a tato kniha mě velmi překvapila. Přečetla jsem jí téměř jedním dechem a hned jak jsem mohla jsem se vrhla na druhý díl. Rozhodně doporučuji každému, kdo má aspoň trochu rád romantiku ;)
Cherry731910
  27. 10. 2013, 15:55
Velice zajímavá kniha která zaujme každého. Je to opravdu něco jiného, zatím jsem nečetla nic co by se podobalo téhle knížce ;)
luca92
  10. 4. 2013, 20:32
čekala jsem vážně hodně a po prvních asi 80 stránkách jsem se rozhodla že nebudu pokračovat možná chyba kdo ví, třeba to někdy zkusím znovu ale v tuhle chvíli je to na mě moc naivní