Originální název: Invisibly Yours
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Jota - 2012

Jota (2012)
Jota (2012) 978-80-7217-913-8 286

C. D. Payne tentokrát přináší lehce absurdní příběh sedmatřicetiletého chlapíka, klasického „losera“, který jednoho dne v rozčilení zavolá popleteně na psa, čirou náhodou tak vysloví jakousi kouzelnou formuli a stane se neviditelným. Tato nová schopnost je pro něj velmi přínosná, přinejmenším na počátku příběhu. Může si například obstarat peníze menší krádeží v bance, špehovat manželku, která se s ním rozvádí apod. Ale co s takovou schopností, když přestává být tajemstvím? (Založil/a: Ruxandra)

illy
  2. 5. 2013, 15:25
Tohle mi přišlo jako promarněná šance. Námět sliboval parádní řachandu, dostal jsem jen průměrný, i když čtivý příběh bez nějakých zapamatovatelných situací. Od spisovatele Mládí v hajzlu jsem čekal o dost víc.
Ruxandra
  23. 3. 2012, 12:00
Kniha se četla rychle, příběh příjemně utíkal, ale občas jsem se přistihla, že když jsem musela čtení přerušit a později se ke knize vrátit, předchozí děj pár stránek zpátky se mi z hlavy někam vytratil:) Bude vás to bavit, ale žádný hlubší dojem to pravděpodobně nezanechá.
Jak slibují recenze, vše co se hlavnímu hrdinovi děje, je opravdu absurdní a možná také proto jsem vůbec knihu dočetla, chtěla jsem vědět co autor tomu chudákovi ještě "naloží na hřbet";). Líbilo se mi to, jak je Axel - asi stejně jako postavy v ostatních Payneových knihách:) - tak nějak neustále v pohybu a na cestách. Plusové body knize přidává velmi povedený (jak jinak než naprosto absurdní) konec. Na zkrácení dlouhé chvíle a odreagování knihu doporučuji, pokud hledáte něco hlubokomyslného k zamyšlení tak ruce pryč:)
Adam Walder
  28. 2. 2016, 22:30
Prvních 50 stránek bylo super a mnohokrát jsem se válel smíchy na podlaze. To už se bohužel nedá říct o dalších 200..tempo hodně upadá, humor se vytrácí, a i když se to pořád dá číst, už to je slabota. A je to škoda, námět a rozjezd byl fantastický. Jak píše jeden z recenzentů, pokud chcete knížku na den dva u vody a nic od toho nečekáte, je to ok.
hanci.hp
  25. 2. 2014, 21:16
Vypadalo to tak nadějně a pak jsem se začala ztrácet v ději i postavách. Na konci jsem ani nebyla schopná zhodnotit, o čem to vlastně bylo...
Sweed
  20. 7. 2012, 14:22
Nápad jistě dobrý, ale po první čtvrtině už to bylo celkem dost nesmyslné, překombinované a lehce trapné. Něco tak vtipného jako první díly Mládí v hajzlu už Payne asi nenapíše...
Jaroslaf
  23. 3. 2015, 19:35
Velice špatná kniha. Měl jsem opravdu velký problém udržet u ní pozornost. Příběh byl strašně nelogický, nehumorný a měl jsem z toho celého silný pocit že Paynovi jaksi silně došla šťáva. Prostě jeho série Mládí v Hajzlu zůstane asi navždy ničím nepřekonána .
Ajvnhoe
  27. 8. 2012, 13:27
Pokud budete tuto knížku brát jako strhující příběh plný impozantních zápletek tak vás velmi zklame. Jestliže si knížku vyberete jako oddychovou četbu někam k vodě, u které nechcete moc přemýšlet s jednoduchým dějem, která se ke všemu dobře čte, potom je to ta správná! ;)