Koruna Otroků

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Polaris - 2008
ISBN: 978 - 80 - 7332 - 111 - 6

Polaris (2008) 978 - 80 - 7332 - 111 - 6 551

Erewhonu, jednoho ze spojenců Hvězdného království, se zmocňuje stále větší neklid, protože High Ridgeova vláda ignoruje jeho potřeby. Dlouhodobý problém s otrokářskou planetou pod nadvládou Mesanů a náznaky politické nestability v solárním svazu - obojí v sousedství Erewhonu - situaci ještě zhoršují. V zoufalé snaze situaci uklidnit posílá královna Alžběta do Erewhonu misi vedenou kapitánem Zilwickým. Mantichořané se zde ocitají v nepřehledné situaci: setkávají se s nejschopnějším agentem Havenské republiky Victorem Cachatem, zdá se, že v nepravostech má prsty i vojenská delegace Solárního svazu, a aby to nebylo tak jednoduché, objevuje se na scéně i radikální osvobozenecká organizace otroků Audubonská tančírna vedená nelítostným zabijákem Jeremym X. (Založil/a: Lum)

Robert Šimčík
  1. 12. 2016, 8:55
Vstup do nové linie z Honořina světa mě trochu zklamal. Začíná hodně zdlouhavě a vlažně. Hodně mi vadilo neustálé a podle mě zbytečné zdůrazňování jak jsou jednotliví hrdinové skvělí, jediněční a nejlepší ve svých oborech v celém vesmíru. Chápu, že je třeba nového čtenáře zasvětil do světa, ale dost pasáží bylo dost nudných a s předvídatelným koncem. Konec knihy to však trochu vylepšil.