Jižní Pacifik - Ostrovy na konci světa

Jižní Pacifik - Ostrovy na konci světa Originální název: Jižní Pacifik - Ostrovy na konci světa

Action-Press - 2000
ISBN: 80-238-3980-2

Action-Press (2000) 80-238-3980-2 265

Plachtění Jižním Pacifikem dnes již zevšednělo, ale přesto jen málokterý jachtař může tvrdit, že ho doopravdy zná. Leoš Šimánek navštivil během svého putování po Tichomoří ty nejzapomenutější ostrůvky, doslova na konci světa. Touha po dobrodružství a objevitelský duch jej zavedly k ostrovanům Polynésie a Melanésie, žijícím stranou našeho hektického světa, kde našel poslední ráj na naší planetě. Plul s jachtaři od souostroví k souostroví a pokaždé se snažil uniknout z dosahu měst, přístavů a tradičních turistických míst. Plavil se na nákladních lodích i na katamaranech domorodců, trávil týdny a měsíce s místními obyvateli, kteří tam dosud žijí tradičním způsobem a zachovávají si původní kulturu i obyčeje. (Založil/a: Mifeet)