Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Kolaps a regenerace: Cesty civilizací a kultur

90%
5 8
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Kolaps a regenerace: Cesty civilizací a kultur Originální název: Kolaps a regenerace: Cesty civilizací a kultur

Nejnovější vydání:
Academia - 2011
ISBN: 978-80-200-2036-9
Počet stránek: 816
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 10x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 28x k přečtení
právě čte 3x právě čte
si přeje 4x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Academia (2011) 978-80-200-2036-9 816

edice: Mimo - humanitní vědy

Publikace představuje pohled třiatřiceti autorů – akademiků, humanitních vědců, přírodovědců a ekonomů – na aktuálně velmi živý pojem „kolaps“, a to z jak z hlediska současného (dotýká se např. bankovní krize), tak historického. Nesporným přínosem je ve všech případech aktualizovaný přístup autorů ke krizovým momentům v dějinách velkých civilizací (staroegyptské, čínské, římské ap.) nebo říší (např. britského impéria ap.). Nemenší podíl tvoří kapitoly z dějin českých zemí (zejména husitství, pobělohorské společenské klima a kromě dalších i popis rozpadu Československa), ale také pojednání týkající se přírodních katastrof (dávná zemětřesení, nedávné záplavy) či stručný, zato však originální popis nezvratných změn životního prostředí na Mostecku. Publikace je bohatě ilustrována, vybavena mapami a přehlednými grafy s aktualizovanými daty. (Založil/a: Kukpiss)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Myrddin33
100% 100% 100% 100% 100%
  13. 2. 2014, 15:52
Kniha, na kterou jsem čekal půl roku přes rezervace v knihovně a na níž jsem měl pouze měsíc. Nečetl jsem tedy veškeré příspěvky a vybral jsem jen ty, které byly v mém okruhu zájmů a ty, které mi přišli v popisu zajímavé. Myslím, že kniha je o stupínek lepší než "něco překrásného se končí". Nesmírně mě například zaujal příspěvek z historie starověké Číny. A neméně skvělý byl příspěvek profesora Bárty. Shodou okolností zmínil skvělou postavu Hari Seldona z knižního veledíla "Nadace" Isaaca Asimova. Mimochodem přesně tuto sérii a psychohistorii jsem zmiňoval ve svém komentáři k předchozí knize "Něco překrásného se končí" a pan profesor mne ve svém příspěvku v této knize takto překvapí.
Ano, knihu mohu jen doporučit, je velmi poučná a člověk se projde celou historií různých kolapsů - od kulturních po přírodní. Opravdu zajímavý počin.