Originální název: Hořká chuť lásky

ISBN: 80-7222-213-9

Víkend (2010) 80-7222-213-9 235
Víkend (2004)
Víkend (2001)

Na tuto knihu navazuje Postel plná růží.

Občas se to tak přihodí, že člověk chce to, co nemá. Věčná paralela touhy a lásky. A právě o tom zjitření lidské duše je další román spisovatelky Lenky Lanczové. Jeho hrdinkou je sedmnáctiletá studentka Nela, k níž se osud chová dost macešsky. Maminka umře, tatínek se znovu ožení, a doma pro ni najednou jakoby nebylo místo. O to naléhavěji však dívka pociťuje potřebu lásky. Hledá ji obtížně, stejně jako mnohé její přítelkyně a spolužačky, a když ji nachází, záhy jí ztrácí. Čínský bůžek lásky, jímž ji obdarovala laskavá stařenka v ústavu sociální péče, tentokrát nepomohl. Před Nelou stojí obrovská volba. Tomáš s Ondřejem jsou dvojčata k nerozeznání, krásní kluci, ale každý je povahově jiný... Proč si hrdinka příběhu nakonec nemůže zvolit ani jednoho z nich?

Paio
  22. 10. 2012, 12:35
Knihu jsem četla v období "já jako náctiletá". Myslím, že v té době se mi příběh moc líbil. Mám pocit, že jsem ji přečetla i několikrát.
lennyd
  2. 1. 2013, 7:02
Nevím čím to je, ale když se Lenka Lanczová pustila do nějaké série (ať už tato o Nele, nebo o Monice, nebo o Radce) tak jsou knížky ještě o chlup čtivější než ty ostatní. Příběh Nely a bratrů Koubkových je vcelku originální, a člověk tak nějak musí Nele držet palce, aby toho pravého Koubka našla :)
mishelin
  13. 3. 2012, 21:44
No tak tahle knížka byla pecka, tajemná jak hrad v karpatech. Ondra,Tomáš...No nakonec jsem řvala jak želva. Moc povedená! Po 6 letech jsem sáhla po této knížce a asi se podívám i po dalších, které mi za ty roky utekly..
kristina1980
  11. 3. 2011, 21:56
Naty, ale tahle kniha má pokračování!!!! Je to Postel plná růží :)) Tento dvojdílný příběh O Nele je opravdu jeden z nejlepších od autorky... škoda, že nevyšel jako jedna kniha stejně jako Lucky Luk.
KKatulka
  14. 10. 2012, 21:45
kdysi dávno jsem psala paní Lanczové a ptala se jí, kde bere nápady a jestli jsou některé knížky podle skutečnosti... Prý že ano, a tahle je jednou z nich :-)
Naty
  15. 11. 2010, 17:09
Je to velice krásná knížka. Mám jí přečtenou už asi tak 3krát a pořád byh jí četla dokola:-) škoda že nemá pokračování. Opravdu moc pěkný příběh,jen mě mrzí že to skonšilo zrovna takhle.