Kněz

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-060-8

BB art (2012) 978-80-7461-060-8 221

Vražedná pavučina temných spiknutí
Nové Irsko se utápí v penězích a vlastní chamtivosti. Lidé přestali dávno hledat útěchu u katolické církve. Ale vražda otce Joyce, jemuž ve zpovědnici galwayského kostela kdosi usekl hlavu, otřese i těmi nejotrlejšími Iry. Jack Taylor sám sebe vždy považoval za beznadějný případ. Navíc se ještě ani zdaleka neoklepal z nedávného těžkého traumatu. Ale nabídka nové práce mu dává šanci začít znovu. Zároveň mu zcela nečekaně svitne naděje na vyplnění jednoho dosud marného snu – získání rodiny. Tajuplná směsice exorcismu, neodbytného pronásledování a nečekaného okouzlení ho vláká do vražedné pavučiny temných spiknutí. A na každém kroku ho provází přízrak mrtvého dítěte. (Založil/a: al-ma)

illy
  1. 8. 2013, 9:19
K dílu Bruena nelze přistupovat jako k detektivce jako takové. Je to spíš temná zpověď alkoholika, člověka zmítaného démony. Pátrání tu probíhá tak nějak mimochodem, důležité jsou dialogy a vnitřní myšlenky Jacka Taylora - člověka který už prošel nespočtem blázinců a odvykaček. Je to parádní a depresivní čtení.
maurarita
  26. 12. 2015, 20:04
Dost nezajímá detektivka, tajemné spiknutí jsem nikde nepotkala a stálo mě to dost úsilí dočíst až do konce
jirka77
  21. 1. 2016, 16:39
Další super kniha s Jackem Taylorem ještě pořád abstinujícím, který vyšetřuje vraždu kněze. Opět skvělé vykreslené postavy a konverzace,hlavně mezi Jackem a otcem Malachym mě opět dostaly. Autor nahlédl na stav dnešní církve a změny v Irsku. Konec knihy je opět dech beroucí. Jen tak dál. Už se těším na další příběhy s Jackem :-)
JarKun
  14. 8. 2016, 17:27
Ačkoliv dějově kniha nepřínáší žádné velké překvapení, nebo zvraty, má spád a švih a to zejména díky cynismu a depresím hlavního hrdiny, který je stěžejní postavou, bez které by asi kniha nebyla prakticky vůbec zajímavá. Jeho postava naopak postupně graduje, má spád až se v některých momentech člověk i zasmál. Zajímavý titul. Možná víc psychologický román, než detektivka, ale stojí za přečtení.
Ignis
  31. 3. 2013, 22:29
Další z řady knih kdy jsem se nechala nachytat na "vražednou pavučinu temných spiknutí". Bohužel nic z toho se v knížce neobjevuje, což se nedá vyčítat autorovi. Nicméně jako detektivka to skoro vůbec nefunguje, vyšetřování je v knížce na pozadí, o vyřešení případu se nedá moc mluvit. Trochu je to i tím, že oběť v podstatě dostala, co si zasloužila, takže člověk ani nechce, aby byl vrah vypátrán nebo dokonce usvědčen. Jinak popis postav a postaviček je fajn, ale to nestačí.