Poklady klasické české kuchyně aneb jak to ta babička tenkrát vařila

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Prakul Production - 2012
ISBN: 978-80-905048-0-6

Prakul Production (2012) 978-80-905048-0-6 192

Ředitel přední kuchařské školy u nás, Pražského kulinářského institutu, Roman Vaněk, je autorem několika kuchařek a gastronomických knih. Jednou z nich je publikace Poklady klasické české kuchyně - moderně zpracovaný průvodce českou jídelní klasikou. Spolu se šéfkuchaři Prakulu (bývalým i současným) Václavem Fričem a Zdeňkem Marcínem vytvořil soubor téměř dvouset receptů. Nechybí ani česká pekařská klasika, na které Vaněk spolupracoval s výborným pekařem a lektorem Prakulu Martinem Hanusem. Předmluvu ke knize napsali ochránci české gastronomie kníže Karel Schwarzenberg, šéfkuchař Jaroslav Sapík a Jitka Rákosníková, šéfredaktorka časopisu F.O.O.D. Každý recept je pečlivě popsaný a fotograficky zdokumentovaný, což zjednoduší orientaci v něm. Najdeme zde recepty složitější i jednoduché, jsou zde také zdařile a přehledně zpracované tipy. Jde vskutku o opravdové poklady, kdy autor sáhl do klasické české kuchyně, kterou vařily naše babičky. Příručka Poklady klasické české kuchyně si mezi klasickými českými kuchařkami jistě najde své přední místo. Kniha receptů české kuchyně, kterou vařily naše babičky. (Založil/a: yarghoul)

Casey
  21. 10. 2014, 14:48
Stejně jako Kouzlo kuchyně Čech a Moravy bezvadná kuchařka! Spousta vychytávek a klasických postupů srozumitelných i pro naprosté kuchařské analfabety :-)
AkzuzkA
  19. 11. 2016, 19:28
Skvělá kuchařka, jednoduchý design, dobře se podle ní vaří. Postupy jsou srozumitelné. Jedna z mých nejoblíbenějších kuchařek!
Klaris
  17. 1. 2017, 7:45
Podle Vaňka vařím ráda :-) I když ne tak často jak bych chtěla, ale naučila jsem se domácí knedlíky a v prášku už bych nikdy nekoupila :-D
Merrynka812
  21. 12. 2016, 10:56
Další úžasná kuchařka od Vaňka. Podle mě jde o nejlepší kuchařky vůbec. V kuchyni jsem začátečník a díky srozumitelným postupům i já recepty hravě zvládám uvařit :)
misazavadilova
  20. 11. 2016, 19:15
Skvělá kuchařka plná jednoduchýh a srozumitelných receptů, které zvládne každý. Doporučuji hlavně začínajícím kuchařům.
Lucievach
  16. 1. 2016, 10:06
kuchařky romana Vaňka si nemůžu vynachválit, naučil mě vařit. třeba jen pomyšlení, že bych měla uvařit houskový knedlík bylo noční můrou, teď nechápu, jak si ho někdo může koupit hotový, když je to přeci tak jednoduché! :) a takových jednoduchých - -složitých receptů je spousta.