O kráse

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

BB art - 2006
ISBN: 80-7341-927-0

BB art (2006) 80-7341-927-0 444

Howard Belsey je Angličan trvale žijící v USA a vyučuje teorii umění na vysoké škole ve Wellingtonu, univerzitním městečku v Nové Anglii. Ženil se mladý a nyní, po třiceti letech, se snaží oživit lásku ke své afroamerické manželce Kiki. V mezičase se jejich tři dospívající děti – Jerome, Zora a Levi – vyrovnávají se svým smíšeným původem a hledají si, každý svým způsobem, vlastní ideály. Po Howardově skandálním románku s kolegyní z fakulty odjíždí jeho citlivý nejstarší syn na léto do Anglie. Zařídí si tam stáž u Montyho Kippse, pravicového akademika původem z Trinidadu, kterého Howard považuje profesně i osobně za svého nepřítele číslo jedna. Jerome se také zamiluje do Kippsovy krásné vrtošivé dcery Victorie a jejich kratičký románek má dalekosáhlé důsledky. Když se Kipps objeví jako hostující profesor na Howardově univerzitě, Kiki naváže přátelství s paní Kippsovou, Howard s Montym se s obnoveným elánem vrhnou do kulturní války a vznětlivá Zora mezi ně přivede mladíka z bostonských ulic. Je pevně odhodlaná dostat mladého rappera Carla do řad černošské střední třídy – ale za jakou cenu? (Založil/a: asfaltka)

Zadie Smith Zadie Smith
*25.10.1975

Olivka
  4. 5. 2011, 16:41
Řekla bych, že kniha je to náročná, nedá se přelouskat jen tak na posezení. Na můj vkus hodně porno scén a to nejsem prudérní. Taky bych ji označila jako "hlučnou", díky častým hlasitým výměnám názorů a hádek hlavních postav. Pro mě je to kniha, která mi stačila jednou a dost.
ribička
  26. 2. 2013, 13:15
Nepřišlo mi, že tam bylo hodně nebo málo porna. Prostě tam bylo, protože tam muselo být. Co se týče výměny názorů a hádek mezi hlavními postavami, málo jich nebylo, ale taky tam zapadají. Kniha to náročná určitě není. Ale tak, pro mě je náročná třeba Virginia Woolf, takže nesoudím. Pro mě to bylo poměrně nadprůměrné a takové to normální čtení.
karkulin1982
  18. 12. 2013, 21:48
Mě knížka naprosto nadchla a musela jsem pořád číst. Moc se mi líbil celý děj i to, že byl zasazen do univerzitního prostředí. Myslím si, že otázka kultu ženské krásy je naprosto aktuální a autorka ho přesně vystihla. Těším se na další autorčina díla!
Eldir
  16. 2. 2013, 12:51
Na mě málo zajímavé a málo erotických scén, a byl jsem přesvědčován o opaku. Rodinné sídlo, okopírované a s jinými jmény...