Se šarmem Pařížanky

Euromedia Group - 2015
ISBN: 978-80-242-4941-4

Euromedia Group (2015) 978-80-242-4941-4 240
Knižní klub (2012) 978-80-242-3287-4 240

Se šarmem Pařížanky je dokonalý průvodce světem francouzské elegance, typického šarmu a joie de vivre. Ines de la Fressange v něm nabízí nejen módní tipy a rady, jak se oblékat, líčit, nakupovat či bavit jako Pařížanka, ale také píše o zajímavých místech, obchůdcích, parcích, muzeích, které město na Seině před turisty tak trochu skrývá. Kniha poslouží jako inspirace nejen těm, kdo se do Paříže chystají, ale i těm, které hodlají zapracovat na svém pařížském šarmu doma. (Založil/a: mat_k)

Ines de la Fressange Ines de la Fressange
*11.08.1957

Ginnidlo
  17. 7. 2012, 17:22
Se zájmem jsem jí přečetla. Ovšem krom pár stránek s radami, nápady atd. se spíše jedná o trochu drahý katalog s butiky a obchody. Dospěla jsem k názoru, že dané inzerenty v knize tato reklama musela stát celkem hodně peněz.
Raggen
  15. 9. 2014, 8:37
Musím souhlasit s ostatními. Pro mě je to jen hezky svázaný katalog, který v knihovně nadělá parádu. Pár dobrých tipů by se našlo, stejně tak i trocha inspirace. Ovšem za nastávajících pošmourných dnů ji určitě ještě vytáhnu a budu si prohlížet obrázky jako malá :o).
Emma89
  2. 6. 2016, 10:19
Pařížšký šarm je něco, co vás nenaučí žádná kniha. S vkusem a stylem se prostě člověk musí narodit. Já se rozhodně nepovažuju za módního guru, i když móda mě fascinuje snad odmalička. Se zájmem jsem si proto knížku půjčila, ale byla jsem vcelku zklamaná. Spíše mi kniha přišla jako jedna velká reklama na módní butiky, restaurace apod. v Paříži než jako módní bible. Rozhodně bych uvítala více konkrétních rad (hydratuj pleť - jak?), kosmetické vychytávky (domácí masky) více obrázků s outfity, tipy na dobré eshopy apod. Já konkrétně jsem si vzala k srdci jen pár rad - nosím klobouk, mám v merku starší šperky po babičce, chci si koupit pánské náramkové hodinky a koupila jsem si proužkované triko. Toť sjo.
Ifcagifca
  14. 10. 2012, 22:21
Okomentovala bych to jako zvláštní vydání časopisu Elle zaměřené na Paříž v napohled luxusní vazbě. Kniha s 240 stranami a z toho 150 stranami plných reklam na pařížské butiky a obchůdky. Celkově knihu hodnotím úsměvně, je stvořená k prolistování ve dnech, kdy si chcete zvednout náladu a moc nepřemýšlet.
SERIUS
  13. 5. 2012, 15:41
Se šarmem Pařížanky je toužebně očekávaná kniha, která vemlouvavě slibuje českým ženám recept, jak si snadno osvojí půvab obyvatelek mekky módy nad Seinou. Kdo jiný by tato tajemství měl znát lépe než přední francouzská modelka (autorka knihy Ines de la Fressange) a módní redaktorka francouzského Elle (spoluautorka knihy Sophie Gachetová)?

Kniha na první pohled upoutá moderní flexi-vazbou v imitaci rudé kůže potištěné zlatem. Vzhled stránek se podobá diáři nebo nástěnce poseté vzkazy a připomínkami. Grafika je osvěžující, přehledná, nápaditě členitá a zajímavě doplněná rozevlátými kresbami z pera samotné Ines.

Na pohmat tlustý svazek pročtete během odpoledne. Originální grafika totiž limituje množství textu. První polovina knihy pojednává s lehkostí a vtipem o základních pilířích dobrého šatníku, doplňcích i módních přešlapech. Zdůrazňuje jednoduchost, vlastní styl a kombinovatelnost oblečení. Dozvíme se, jak se s ležérní elegancí obléct do města, na venkov či do letadla. Autorka přidává i tipy na klasickou módu nebo rady, čeho se za každou cenu vyvarovat, byť to na módních molech či v obchodech působí naprosto neodolatelně. Druhá část svazku je věnovaná tipům, kam vyrazit v Paříži za módou, kulturou, zábavou či jídlem.

Knize by prospělo více konkrétních rad a fotografií než všeobecností typu: hydratujte pokožku, nespěte nalíčená či nenoste neonové barvy. Rada „nevycházejte nikdy ven bez podprsenky“ působí humorně, když jsme o zhruba třicet stránek dříve viděli fotku autorčiny dcery (modelky) v bílém tričku bez podprsenky. Prezentovaná móda je zaměřená na teplejší část roku. S ožehavou otázkou, jak se v sychravém podhůří Beskyd elegantně zavinout do pršipláště, holin a oteplovaček, vám tedy nepomůže. Na zimu autorka doporučuje bílé džíny, tmavě modrý svetr a balerinky, což většina Češek zápolících se sněhem a blátem nevyužije.

Přesto je kniha úchvatným výletem do duše Paříže i jejích žen a zajímavou inspirací na nadčasovou módu a hledání vašeho vlastního a originálního stylu oblékání. Autorka razí heslo, že krása vyzařuje z momentální nálady, a proto o sebe má žena pečovat, líčit se a co nejvíce se usmívat. „Přijměte, že přijdou i špatné dny. A co nejvíce využívejte těch dobrých,“ radí autorka. Jak řekla kmotra českého vydání této knihy Chantal Poullain: „Šarm není jen o tom, jak vypadáte, ale také o tom, jak se cítíte. Kniha Se šarmem Pařížanky vás to může naučit a udělá z vás působivou femme fatale.“ Navíc vás naláká na toulky Paříží – nostalgickou, romantickou, svéráznou, starobylou a zkrátka neodolatelnou.
mat_k
  1. 3. 2012, 22:51
Nemusíte být rodilá Pařížanka, abyste ovládla pařížský styl – já jsem toho dokonalým příkladem. Narodila jsem se totiž na jihu v Saint-Tropez. Pařížský styl, to je postoj, stav mysli. Pařížanka je kdesi na půl cesty mezi rokerkou a usedlou buržoazní dámou. Vždycky je první, nikdy až druhá.

Pařížanka lehkým krokem obchází nástrahy módy, která zrovna vládne. Její tajemství? Vnímá duch doby a umí ho dobře využít a po svém. Vždy tak činí s jedním jediným cílem: móda ji musí bavit. Pařížanka se řídí několika zlatými pravidly, ale ráda je také překračuje. To k jejímu stylu patří. Je to hračka.“

Ines de la Fressange

P.S. Dá se s tím souhlasit.