Originální název: Le malheur fou

Lidové nakladatelství

Lidové nakladatelství

Podle knihy byl natočen film Maloměstské pošetilosti ( 1975 ).
Významná francouzská spisovatelka, novinářka a literární kritička potvrzuje v tomto příběhu z Paříže opět svůj vypravěčský talent.
Román o ženě, jejíž chorobná žárlivost ubíjí lásku, jejíž snaha ovládnout manžela hraničí až s posedlostí, je snad přiliš pesimistický, kdo ví?
Klára touží vidět svého muže, z něhož podlě vlastního mínění jen ona udělala slavného spisovatele, nejen podrobeného, ale spokojeného se stavem, který mu vnutila. Neuvědomuje si, že zničení osobnobnosti druhého nestačí k dosažení svobody, až pozdě objevuje s překvapením ve svém vítězství marnost. Román Šílená láska je jednou z nejzajímavějších psychologických studií v současné světové literatuře. (Založil/a: nikien)

Lucie Faure Lucie Faure
*6.7.1908 - †25.9.1977

Edeltruda
  17. 1. 2014, 22:03
Čekala jsem červenou knihovnu a nakonec z toho byl skoro psycho-thriller. :-) Nejsem si jistá jestli je to šílená láska, jestli to je vůbec ještě láska, ale ta žena určitě šílená je.