Pýcha, předsudek a zombie

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Mladá fronta - 2012
ISBN: 978-80-204-2261-3

Mladá fronta (2012) 978-80-204-2261-3 304

Adaptace klasického románu Jane Austenové s odvážnou Elizabeth, srdečnou Jane, trochu nesnesitelnou paní Bennetovou, povýšeným panem Darcym… a hordou obživlých mrtvol. Posláním paní Bennetové je provdat co nejdříve všech pět dcer, posláním pana Benneta je ochránit je před útoky krvelačných zombie, které sužují celou Anglii. Všechny dcery jsou zdatné v boji s nebezpečnými stvůrami, jejich každodenní trénink je však narušen příjezdem mladého a nezadaného pana Bingleyho a jeho přítele Darcyho. Elizabeth Bennetová ovšem neslyší svatební zvony, ale řinčení šavlí a lámání kostí. A jak by se mohla zamilovat do povýšeného a arogantního Darcyho? Bude pro Darcyho a Elizabeth těžší boj s nenasytnými zombie nebo s vlastními předsudky? (Založil/a: al-ma)

#zombie

Daletth
  1. 8. 2016, 17:16
Jo, je to blbůstka, ale zábavná. Patřím mezi ty, kteří na Austenovou nedají víceméně dopustit, ale tady jsem se od toho dokázala celkem oprostit a užívat si známé, oblíbené postavy v nových rolích. Ne všechno mi sedlo, ale častokrát mi přišly dané scény opravdu vtipné. Musím se také přiznat, že mě pobavily různé vtípky se sexuálním podtextem - uznávám, že byly laciné, ale v onom slohu "Oh, ano.", "Oh, nikoliv.", když má navíc člověk v paměti předlohu, představovaly zajímavou ukázku toho, jak by to mohlo vypadat... (A ano, trochu člověka "šokovaly", což byl nejspíš jejich účel.)

Zdálo se mi, že kniha si vzala za vzor film zroku 2005, často tam byly přesné repliky... Teď je jen otázka, zda to tak bylo už v předloze, nebo za to může pouze český překlad. Zážitek z četby bohužel trochu kazí řada chyb, které unikly korekci.

A že je kniha vykrádačkou, kde autor vzal klasické dílo a JEN do něj dal zombíky? No právě - o tom to je :)
Wictarion
  19. 1. 2016, 7:32
Tak to je velká blbina! Ale popravdě řečeno se mi to právě kvůli tomu tak líbí. Ze začátku mi trochu trvalo než jsem se začetl, a to hlavně kvůli neustálým řečem o vdávání, ale pak se příběh rozjel a já se královsky bavil. Já vím, že mnozí budou namítat, že je to prznění klasického díla, ale, podle mého názoru, jen ho vylepšilo. :-)
kačamura
  22. 1. 2016, 14:13
Ano, sice to zprznilo klasické dílo od Austenovky, ale je to neskutečná pr*del. Smála jsem se od začátku do konce.
-2* dávám proto,že se Jane nejspíš obrací v hrobě, a taky mám trochu starchy aby se s ní nestala zombie a nenakopala pak panu Grahame-Smithovi zadek :D .(To byl vtip ).
Susinnon
  4. 1. 2015, 8:55
Otrasná zlátanina. Autor skopíroval celý text od Jane Austen, popridával nejaké nezmysly so zombies a nejaký blázon to vydal a ešte väčší blázon to kúpil a najväčší blázon to aj čítal. Som zvedavá na film...
Zdeněk_2013
  2. 1. 2013, 13:08
Ze začátku trochu nuda, ale potom poměrně zábavné a místy velmi vtipné. Zhruba od poloviny knihy jsem se těšil na každou další kapitolu.