Média a společnost

Média a společnost

Podtitul: Stručný úvod do studia médií a mediální komunikace

Originální název: Média a společnost
Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Portál - 2007
ISBN: 978-80-7367-287-4

Portál (2007) 978-80-7367-287-4 208
Portál (2003) 80-7178-697-7 207

Média a specifický typ sociální komunikace, na níž se podílejí, stále významnějším způsobem ovlivňují podobu společenského, politického i kulturního života současných společností - včetně podílu na výkonu politické moci - i ekonomickou úspěšnost řady odvětví. Dva autoři se značnou teoretickou i praktickou zkušeností v oblasti fungování médií v České republice nabízejí základní uvedení do studia médií z hlediska sociálněvědní disciplíny mediální studia. Jejich ústředním zájmem je mediální komunikace jako obecný pojem, který zahrnuje institucionalizovanou symbolickou interakci jako společenský proces a složky, které se na ní podílejí (média, publikum, společenský kontext). Oproti dosud vycházejícím překladovým publikacím jde o český pohled, beroucí v úvahu historii i současnost mediální scény i mediálních studií u nás. Výklad je doplněn řadou příkladů z České republiky i ze zahraničí. (Založil/a: FilipovaRa)