Temný Tibet

Temný Tibet Originální název: Darkness over Tibet

Eugenika - 2003
ISBN: 80-89115-14-4

Eugenika (2003) 80-89115-14-4 160

"Tato kniha doplňuje mou předchozí knihu - Tajemný Tibet - tím, že ukazuje různé strany obrazu - několik démonů světla a mnoho démonů stínu. Pomůže čtetnáři uvědomit si, že chovovnost je ve skutečnosti velmi bouřlivý oceán. Proudy života jsou navzájem provázány, a dobro a zlo či světlo a stín k sobě mají velmi blízko. Dobře informovaní lidé v Tibetu, této zapovězené zemi, se příležitostně zmiňují o existenci tibetského podzemního města. Přesto jsou jejich historky často přehnané a dělají z podzemního města, do něhož se mi povedlo vstoupit, mocnou podzemní říši obývanou miliony lidí. Jak čas plyne, stává se Tibet poněkud přístupnějším, a já věřím, že další badatelé můj popis podzemního města Tibetu posléze potvrdí..." (Založil/a: Lucielle)

Lucielle
  4. 3. 2012, 10:51
Autor knihy, pan Theodore, popisuje své zážitky na cestách po Tibetu. Jelikož se zde běloši netěší přílišné oblíbenosti, cestuje v přestrojení za domorodce a povětšinu doby předstírá, že je němý. Na své cestě se setkává s mladým tibetským chlapcem Kche Šu Kcha Žuem, který se, po opuštění gangu lupičů, k němu přidává a cestuje několik dní s ním. Chlapec je Theodorem uchvácen, ten mu po čase přiznává, že je běloch a Kche je velmi překvapen, že není vůbec tak hrozný a zlý, jak se o běloších v Tibetu vypráví. Theodore mu popisuje zdánlivě normální věci ze života bělochů, ježdění autem, kouření cigaret a mladý hoch jen nevěřícně kroutí hlavou a vše mu připadá směšné. Jedné noci však mladý chlapec záhadně zmizí, a přesto, že Theodore zůstává na místě několik dalších dní a čeká na jeho návrat, chlapec už se nevrátí. Theodore tedy putuje dál. O několik dní později se dostává do kláštera, kde se zrovna odehrávají jakési slavnosti sestoupení démona do těla jednoho z lámů. Tam potkává mladou, krásnou dívku Chedi, která se mezi řečí zmiňuje o jakémsi Údolí záhad. Theodore chce vědět více, proto mu Chedi zařídí návštěvu u svého přítele Narbua, který mu následně vydává jakousi pozvánku do tohoto místa, kde se nachází tajné podzemní město. Dle slov Narbua se jedná o místo klidu a míru, ... bohužel, Theodore po vstupu do tohoto města zažívá vše možné, jen ne nic, co by se podobalo míru a rozhodování se svou svobodnou vůlí. Když jsem četla druhou polovinu knihy, kde se pojednávalo o pobytu Theodora v tomto městě, chvílemi jsem až nevěřila, že čtu něco, co někdo reálně zažil a viděl. Z tohoto místa mi běhal mráz po zádech.