Sestra

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Ikar - 2012
ISBN: 978-80-249-1802-0

Ikar (2012) 978-80-249-1802-0 384

Psychologický román okořeněný prvky detektivky a thrilleru zkoumá mezilidské vztahy, sílu lidského ducha a ohledává hranice, jež jsme ochotni překročit na cestě za svým cílem. Beatrice se dovídá strašnou zprávu, že její mladší sestra Tess se pohřešuje. Přilétá do Londýna jen proto, aby se dozvěděla, že ji nalezli mrtvou – a prý je to sebevražda. S tím se Bee odmítá smířit a zatímco v duchu rozmlouvá s milovanou Tess, pouští se do pátrání po jejím vrahovi. (Založil/a: kati2818)

Rosamund Lupton Rosamund Lupton

lensha95
  27. 7. 2012, 16:34
Hned první stránky knížky mě dostaly, knížka se strašně dobře čte a nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Prožíváte osud hlavní hrdinky a sami nevíte, kdo je vlastně vrah a co je pravda a pak zjistíte, že pravda vlastně není.
Venceslao90
  25. 1. 2013, 12:11
Kvalitní psychologický román říznutý detektivkou. Jen si myslím že by mu slušelo trochu více akce a napínavých okamžiků. Občas jsem měl problém orientovat se v jednotlivých postavách. Je jich tam docela dost a některým není dán moc velký prostor, ale autorka se k nim i tak opakovaně vrací. Závěrečný zvrat mě velmi mile potěšil. Překvapivé a vzhledem k tomu že se jedná primárně o psychologický román, tak i vhodně zvolené.
venison
  25. 6. 2013, 9:43
Na knížce mě především zaujala zajímavá forma vyprávění příběhu, hlavní postava byla sympatická, ale v těch vedlejších jsem se nijak hlouběji nevyznala.. Přišlo mi, že jsou to jen jména, která se hodí autorce do krámu, ale jejich psyhologický profil nebyl pořádně propracován a vedlejší postavy měnily své charaktery v průběhu děje, aby zapadli do teorie hlavní hrdinky.. Čtivé je to rozhodně, ale to je asi tak všechno - přečíst a zapomenout..
maurarita
  22. 1. 2016, 10:13
Krásný psychologický román , který je protkán prvky detektivky a thrilleru takže je hodně napínavý a čtivý až do samotného konce.
Šárka Knihomolka
  23. 4. 2016, 19:16
Velmi zajímavý příběh. Měla jsem jakousi představu, jak asi dopadne, ale opravdový závěr mě tedy velmi překvapil. Sice mě podobné konce občas dokážou pěkně nadzvednout, ale této knize prostě sedl. Skvělé čtení.
MMacicekk
  6. 11. 2015, 7:56
Jelikož se jedná o psychologický román, v knize nenajdeme žádnou akci a napětí tomu taky chybí. Chválím velice překvapivý závěr, k němuž byla místy zdlouhavá cesta.
jithushka
  8. 6. 2013, 13:41
Asi prvních padesát stran jsem si zvykala na styl, kterým je knížka psaná. Do té doby mi to hodně vadilo a četlo se mi špatně. Když se knížka chýlila ke konci nemohla jsem uvěřit, že by ji autorka ukončila tak kýčovitým koncem, který se najde téměř u každé druhé detektivky, primárně určené ženám. Stačila ale jedna věta a nastal zvrat, který děj otočil vzhůru nohama a z předvídatelného konce se stalo něco, co odhadne málokterý čtenář.
spartik
  28. 11. 2012, 7:32
Knížka napsaná zajímavý stylem, docela dobře se četla,jen bych čekala trochu víc akce. Nejlepší a překvapivý je konec.
Rebel
  27. 10. 2012, 17:09
Výborný psychologický román.Je určený především pro ženy,ale myslím,že ani muži se nudit nebudou.Možná to nemuselo být pojato až tak tragicky,ale kvalitě to neubírá.
Veree
  25. 9. 2012, 10:09
Překvapil mě neočekávaný zvrat, který se udál doslova na posledních stránkách knihy. Od knížky jsem neměla nějaké očekávání jen jsem prostě věděla, že je to hodně dobrá knížka a tak když jsem na ni narazila v knihovně hned jsem ji bez váhání brala. Ohromila mě a já moc děkuji autorce za hodiny napětí, které mi poskytla.
Tuleník
  3. 6. 2012, 11:55
Uf - mrazivé, nejednoznačně zakončené vyprávění o intenzivním sesterském vztahu zpřetrhaném smrtí. Smrt, která se tváří jako sebevražda je díky iracionálnímu přesvědčení starší sestry odhalena jako vražda...ale toto odhalení možná zůstane jen v její hlavě, protože i ona se díky vlastní neopatrnosti a možná naivitě dostane vrahovi do spárů. Dřív, než své podezření dokáže sdělit dalším - a i kdyby to stihla, stejně by jí nevěřili.
princezna89
  27. 8. 2013, 20:53
Zpočátku mi dělalo problém "orientovat se". Postupně jsem se do knihy začetla a zhruba posledních 200stránek jsem četla jedním dechem, i když, jak už je tu psáno, bych uvítala více akce. Konec překvapivý, naštěstí :)
Lorrainee
  1. 7. 2016, 10:14
Kdyby mi někdo řekl že to je vyloženě pro ženy, asi to nechám být. Když už psychologický román, chci u toho přemýšlet, chci být překvapená a bát se, ale na psychologický román tohle bylo přeslazené. Rozhodně bych se bez některých kýčů obešla a co se zápletky týče o vrahovi jsem měla jasno tak od půlky. Konec mě ale stejně překvapil a to málo z mojí přecitlivělý dušičky si i poplakalo.
Neni to špatné, spíš je na vině mé očekávání.
Dzinka
  6. 3. 2014, 15:32
Kniha byla napínavá a dobře se četla, jen bych vytkal otevřený konec, to nemám u knih ráda, kdy si čtenář musí domyslet, zda to dopadlo dobře nebo ne.
Ivett.H
  17. 7. 2013, 13:44
Knihu jsem právě dočetla a musím se přiznat, že pro mě byla zajímavější až 2. polovina, kde se děj trošku "rozjel". Občas jsem se zprvu. v některých kapitolách, ztrácela v jednotlivých časech, ale jinak knihu hodnotím velice kladně, navíc strhující konec nemá chybu!!Ještě teď mi z toho buší srdce :)
LuciPeci
  28. 3. 2013, 17:01
Knížka mě moc bavila, ze začátku jsem si musela trošku zvyknout na styl, kterým je psaná, ale pak už jsem se nemohla odtrhnout :-)
Robin
  21. 3. 2013, 23:01
Přesně jak píše autorka - strhující od první stránky a dojemné až k slzám! Úžasná knížka, vřele doporučuji :)
bublinka
  10. 6. 2012, 11:10
Kniha mě nezaujala, i když možná vlastní vinou - nevšimla jsem si, že nejde o klasickou detektivku či thriller, ale o psychologický román pouze s prvky detektivky a thrilleru. Mělo jsem od ní tudíž jiná očekávání a díky tomu tam bylo na můj vkus málo akce a příliš mnoho líčení pocitů, vzpomínek atd. Čtenářům psychologických románů se ale kniha bude asi líbit, vztah sester tam byl vykreslený opravdu dobře.