Chamtivost

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Baronet - 2012
ISBN: 978-80-7384-506-3

Baronet (2012) 978-80-7384-506-3 496

Chamtivost od J.R.Ward je první knihou ze série Padlí andělé.

Sedm smrtelných hříchů. Sedm duší, které je nutné zachránit. Začíná první z bitev mezi zachráncem, který nemá pravou víru a démonem, jenž nemá zábrany a ani co ztratit. Bitva s názvem Chamtivost.
Jim Heron se stává agentem dobra a jako padlý anděl má za úkol zachránit sedm duší, které propadly peklu. Sedm lidí se dopustilo jednoho ze smrtelných hříchů a nyní je na Jimovi, aby je odvrátil od cesty ke zlu.

První provinilec propadl chamtivosti. Jeho vírou je touha po bohatství, jeho modlou peníze a jeho bůh vypadá jako zlatá kreditní karta. Vypadá to, že má naprosto ve všem jasno, ale zákeřný osud mu postaví do cesty osudovou ženu a životní lásku.
Jenže peklo se svých hříšníků nevzdává lehce.. (Založil/a: kati2818)

Magyana
  28. 3. 2016, 11:36
Zatím smíšené pocity. Padlí andělé jsou ze světa, který známe z autorčiných knih o Bratrstvu černé dýky. Je v tom však háček - chybí tu Bratři, jejich vtip, akce i sex-appeal. Takže jde o hodně ochuzenou knihu, protože andělé nějak nejsou to pravé.
Oceňuji nenápadná propojení se světem Bratrstva - každá taková zmínka mi zvedla náladu.
Ale jinak je to takové... vlažné...
martinexa
  1. 9. 2016, 16:24
Na Ward to byl slabý odvar. Snad se to bude zlepšovat nějak mě to neoslnilo. Na moc zbytečně dlouhé.
pegerren
  1. 12. 2012, 15:56
Já mám Ward ráda. Je pravda, že žádná z jejich knížek pro mě nebylo to nej, ale vždy mě baví a ráda si přečtu další. I její erotické scény jsem si oblíbyla. ale tahle nová série-nějak nevím-nebylo to úplně ono. a co se týče erotična-nazvy jako "jeho mužný nástroj..." :-D už na mě bylo trochu moc. Ale což jdu číst další díl, třeba se to zlepší.
Eirene
  4. 8. 2012, 17:27
Děj nemá žádný spád, jedna událost je tam popisována třikrát, ale pokaždé z pohledu jiné postavy. Po dlouhé době kniha, která mě opravdu nebavila a nemám chuť pustit se do pokračování... Jediné, co se mi líbilo, bylo to, že se tu objevily zmínky o Bratrstvu.
marr13
  29. 3. 2012, 19:53
Musím souhlasit, děj je příliš kostrbatý a místý dlouhý.Předpokládám,že se další knihy budou více propojovat s Bratrstvem.
Nika17
  28. 3. 2012, 8:20
Kniha je zajímavá, bohužel je jen další z řady příběhů, kterých jsou plná knihkupectví.
Moc se mi líbila nenápadná setkání s hrdiny z Bratrstva.
Děj mi přišel místy kostrbatý a zbytečně dlouhý.