Víla Vivivíla a piráti jižního moře

Víla Vivivíla a piráti jižního moře Originální název: Víla Vivivíla a piráti jižního moře

Nakladatelství Lidové noviny - 2010

Nakladatelství Lidové noviny (2010)

Už jednou jsme se se zvědavou Vivivílou vydali z jejího víláckého domova na dobrodružnou výpravu do Břevnova, kde se potkala s chytrou Emou, jejím nabručeným psem Rafem, s trochu nešikovným Pepíkem a jeho vakoveverkou. Tenkrát našli krásné přátelství a společně zachránili spoustu zvířat, která Vivi přenesla do svého bažinatého víláckého světa. Teď je tam však zvířatům zima a smutno.
Vivi se tedy znovu vypraví za přáteli, aby dali hlavy dohromady a ještě jednou pomohli zvířatům. Že při tom mnoho zažijí, že si musejí navzájem pomáhat a jejich důvtip nezahálí, je nasnadě. Ale že se k nim přidá i Emina hanácká babička, to asi čekal málokdo.
Tahle babička si však vždycky ví rady a jen tak něčeho se nezalekne, dokonce ani obrů s prázdnými hlavami, brčálově zeleného hada nebo surfařských pirátů. A tak společně leccos objeví, leccos zažijí, leckomu pomohou. S takovou babičkou je přátelství ještě pevnější, dobrodružství ještě dobrodružnější, a přitom se není čeho bát. (Založil/a: kvileni)