Originální název: The Lost Stories

Egmont - 2015
ISBN: 978-80-252-3542-3

Egmont (2015) 978-80-252-3542-3 480
Egmont (2012) 978-80-252-2015-3 480

Většina legend Araluenu, od útěku hraničářského učně Willa ze Skandie až po Horácovu cestu do Nihon-džinu, od příběhu, jak princezna Kasandra přišla ke jménu Evanlyn, až po příběh o Alyssině věznění na hradě Macindawu, je dobře známá. Ale co ztracené příběhy – ty, o kterých lidé slýchali, ale dosud nebylo možné dokázat, jestli jsou pravdivé? Odpovědi byly nedávno konečně nalezeny v ruinách malého domku na okraji lesa…Co dělal Gilan, když se Halt s Horácem vypravili do Skandie zachránit Willa? Řekl Halt Willovi skutečnou pravdu o jeho rodičích? Co se stane s hraničářskými koni, kteří už jsou příliš staří na to, aby zvládli náročnou službu? Oženil se Horác s Kasandrou? Na tyto a mnohé další otázky dávají odpověď ztracené příběhy z araluenských legend. (Založil/a: Antonín)

23.44
  2. 9. 2012, 22:53
Poslední ze série Hraničářův učeň, 11.díl. Profesor MacFarlane provádí archeologický výzkum v Republice aralanských států koncem 19. století a najde rukopisy napsané na pergamenu, které doplňují dochované legendy o hraničářích z dávného středověku. Vysvětlují, jak to bylo s Willovými rodiči, s Cukem, se svatbami na Araluenu. Bylo to pěkné, stejně jako všechny ostatní díly, místy až nezvykle dojemné.
Ann-K.
  10. 8. 2012, 17:59
Říká se, že dost autorů po nějaké době začne vařit z vody a další díly jsou trochu nesmyslné, nudné a nedomyšlené. To rozhodně není případ Hraničářova učně. Kolikrát jsem si kladla předtím otázku : Jak se dostal Halt do učení, a jak se potkal s Crowlim? Teď jsem se to konečně dozvěděla. Samozřejmě by mi nevadilo, kdyby příběh Halta byl desetkrát delší a víc rozepsaný, ale to už je asi můj problém. Halt je dobrá postava, která by si klidně zasloužila svoji vlastní sérii.
bublynka22
  20. 8. 2015, 10:55
sbírka povídek sepsaných jako odpovědi na nejčastější otázky čtenářů na mě působí rozporu plným dojmem. Jako fanoušek mám radost, že si udělal čas vymyslet takovéhle odpovědi. Jenže zároveň jsou to příběhy, které ehm..nemusely vyjít jako samostaná kniha nebo jich mělo být víc a pojítko vytvořené profesorem archeologie mi přišlo krapátek rozpačité. Nic méně sama bych to nedovedla líp a jednotlivé povídky nejsou špatné. Jen tím proboha sérii nezačínejte, tohle je fakt bonbónek pro skalní fandy=)
Elisa-Beta
  8. 8. 2012, 18:38
Dokonalá tak jako její předchůdci. Na to, že se dozvím zbytek detailů se těším od té doby co jsem četla 1.díl :D
NiennaTasartir
  14. 2. 2015, 17:49
Tak myslím, že Flanagan by o hraničářovi Willovi už neměl psát. Poslední díl sestavený z povídek je opravdu hrůza. Některé pasáže mi přišly dost nelogické a zaujala mě snad jen část o setkání Halta s Crowleyho.
Čikitka
  18. 11. 2012, 20:06
Myslím že v tomto díle autor opravdu už "vařil z vody" jak se říká. Vypadá to jako že už neměl o čem psát a tak prostě vyhmátnul dotazy od čtenářů.
Ale i přesto mě dojala část o Cukovi. Opět nepochybné umění skvělého autora