Prokletí Chalionu

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Talpress - 2005
ISBN: 80-7197-260-6

Talpress (2005) 80-7197-260-6 639

V předvečer oslav Dne Dcery, jedné z pětice božstev, která vyznávají v chalionském království, přichází do provinčního města Valendy muž zlomený na těle i na duchu – Lupe dy Cazaril, šlechtic a bývalý voják, jenž přežil strašlivé mučení na palubě nepřátelské roknarské galéry. Přichází s úmyslem najít si pro sebe skrovnou obživu v hradu, kde kdysi sloužil jako páže. Bohové však mají s tímto mužem jiné úmysly. Jako nově jmenovaný učitel royessy Iselle, sestry následníka trůnu, musí následovat svou svěřenkyni na místo nejobávanější – ke královskému dvoru v Cargedossu, na mocný hrad Zangre, kde se to jen hemží intrikami a zrádci. Nad Zangre se však vznáší něco mnohem zlověstnějšího – strašlivá kletba táhnoucí se z dávné minulosti, která postihuje všechny příslušníky královské rodiny a jednoho po druhém je postupně ničí. Cazaril sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí a ke svému zděšení zjišťuje, že je jediný, kdo dokáže toto temné prokletí z Iselle a celé země sejmout.

Napínavý a charakterově bohatý příběh plný magie, odehrávající se ve fiktivním světě inspirovaném středověkým Španělskem, od nositelky mnoha cen Hugo a Nebula. (Založil/a: Aw_MP)

Menší Čtivka
  11. 11. 2016, 13:51
Nenápadně a povrchně začínající série náhle překvapí svou těžkostí, magičností a úvahami o víře a cestách jako takových. Nezamilovala jsem si tuhle autorčinu sérii tak, jako space-operu o Milesi Vorkosigenovi a jeho pohledu na společnost budoucnosti, od něj se pár dílů vyplatí mít pro zpestření v knihovně. Ale rozhodně mě načas pohltila. Nápady a představy nejsou ve fantasy nijak neotřelé, ale to nejsou nikdy, že... Bujold je poutavá a neúnavná vypravěčka, toť vše.