Česká moderní kultura

Česká moderní kultura Originální název: Česká moderní kultura

niha se snaží o celkový - nebo aspoň shrnující - pohled na to, co se u nás událo v epoše, která se před našima očima v postmoderním věku definitivně uzavírá. Děj vzal svůj počátek na skolnku 18. století a jeho náplní byl vznik a vývoj české moderní kultury i její rozkvět ve století dvacátém. Je to příběh kultury, která bez opory státu a politiky vytvořila v hudbě, literatuře, výtvarném umění i jinde nepomíjivé hodnoty. Ty především, vedle obecného vzestupu vzdělanosti, opravňovaly, aby se česká společnost stala národem rovnocenným jiným evropským národům. Přitom neztratila svou osobitost, jež se nám stala znakem českosti. Konečně je kniha i výrazem respektu a vděku k snahám jednotlivců, skupin, škol, proudů, tradic, idejí, které ve své složité souvislosti a podmíněnosti daly vzniknout něčemu nesamozřejmému. Totiž autonomnímu, homogennímu i diferencovanému celku kultury, bez níž společnost není národem.

anotace z obálky knihy (Založil/a: Aw_MP)

#kultura