Večerní přítel

Večerní přítel
Originální název: Twilight horses

Stabenfeldt - 2008

Stabenfeldt (2008)

Po několika hodinách spánku mě vzbudil tátův hlas. “Vždycky jsem chtěl žít v lese,” prohlásil. Vyhlédla jsem okénkem z auta a po straně silnice jsem spatřila studené a tmavé vody Severního jezera. Pak jsme odbočili do hustého lesa. Silnice vypadala jako tmavozelený tunel, a i z auta jsem cítila strašidelný klid, jako by klenba stromů chránila všechno, co bylo pod nimi.
Když jsem se dívala nahoru a pozorovala, jak se listý míhají okolo nás, pochopila jsem, že tentokrát mě máma s tátou vzali na zvláštní místo.

Salmini rodiče koupili bývalý hotel a otevřeli si v něm pekárnu. Salmě najednou připadá, jako by se ocitla v nejkrásnějším snu: ze svého pokoje vidí na farmu, kde chovají nádherné koně, a navíc se seznámí s hezkým a sympatickým Ryanem. Co si přát víc?
Pak se ale začnou dít podivné věci: dveře se samy od sebe otvírají a zavírají, v domě se objevují nevysvětlitelné závany ledového vzduchu a někdo – nebo něco – se skrývá v lese. Co se to děje?
A kdo za to může? A co se všechno může ještě přihodit? Salma si nedá pokoj, dokud celé záhadě nepřijde na kloub. Není však sama – pomůžou jí její noví přátelé (Založil/a: Nikk)

Emma Raven Emma Raven