Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Robinson Crusoe

71%
4 11
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Robinson Crusoe

Podtitul: Život a zvláštní dobrodružství Robinsona Crusoea, námořníka z Yorku; Další dobrodružství Robinsona Crusoea, která je druhou a poslední částí jeho života


Autor:
Originální název: Life and strange surprising adventures of Robinson Crusoe of York, marine; Father adventures of Robinson Crusoe, being the second and last part of his life
Poprvé vydáno celosvětově: 1719

Nejnovější vydání:
Odeon - 1975
Počet stránek: 508
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 17x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Odeon (1975) 508

Vydání Odeonu z roku 1975 obsahuje oba díly románu Robinson Crusoe.

Robinsonovi je 61 let, má ženu a tři děti; dva syny a jednu dceru. Vrací se na svůj ostrov, prožívá dobrodružství na Madagaskaru, cestuje do jihovýchodní Asie a Číny a na Sibiř. (Založil/a: asxasx)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Introvert
100% 100% 100% 100% 100%
  18. 7. 2016, 2:01
Moje první setkání s Robinsonem proběhlo, asi jako u většiny z nás, formou povinné školní četby na základní škole. Tehdy jsme měli tuším zkrácenou, Plevovu verzi. No a já dostala po letech chuť přečíst Robinsona tak, jak ho Defoe napsal, v jeho původní podobě - nebo alespoň hodně se jí přibližující.
Kniha je poměrně obsáhlá (každému z obou dílů patří polovina knihy), má i poněkud větší formát - ale sama jsem byla překvapená, jak hodně čtivá je - a to i přes poměrně hojně užívané přechodníky. Samozřejmě se autor nevyhne popisným pasážím, které jsou dnešním knihám dost vytýkány; zde mají pochopitelně své místo a opravdu mě bavily, jsou svěží a obrazné. Zajímavé čtení to je i s ohledem na dobu, kdy byla kniha napsána; Defoe popisuje věci jako jsou např. kolonizace a obchod s lidmi naprosto přirozeně, jako běžnou věc... Zajímavé jsou i pasáže týkající se náboženství - tehdejší aktuálnost přivádění lidí na ,,pravou víru" - zde většinou formou rozhovorů v druhém díle knihy - je z knihy opravdu cítit.
No, Robinsona jsem si z dětství pamatovala hlavně jako napínavý, dobrodružný příběh o jednom trosečníkovi a jeho věrném sluhovi jménem Pátek. Je škoda, že tato obsáhlejší verze knihy není tolik vyhledávaná. Obsahuje docela dost filosofických i etických pasáží, které za seznámení se s nimi určitě stojí.
haoken
60% 60% 60% 60% 60%
  6. 12. 2013, 8:13
Pro mě, kupodivu, bylo pokračování o malilinko lepší, než jeho slavnější předchůdce, Ale podruhé už asi ani jeden díl nebudu :-)
asxasx
80% 80% 80% 80% 80%
  8. 3. 2012, 10:46
Tato kniha není zrovna známá. Ani na internetu se o ní nedá zrovna mnoho najít. Škoda. Rozhodně by si ji měl přečíst každý, který četl první díl.