O čertech, obrech a dobrých lidech

O čertech, obrech a dobrých lidech
Originální název: O čertech, obrech a dobrých lidech
Poprvé vydáno celosvětově: 1986

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1986

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1986) 384

Pohádky národů hovořících germánskými jazyky. (Založil/a: Tanmut)

#čerti  #obři
Jan Červenka Jan Červenka
*1925

Ariko
  13. 11. 2014, 16:56
Tomu říkám drastické pohádky :) přítel je četl naší dceři s já slyšela jen část, ale usekané údy a kdo ví co ještě, mi přišli trochu moc na tříleté dítě. Trochu moc drama na mě jako matku dvou holčiček
Tanmut
  6. 3. 2012, 19:36
Bylo to jednoho pošmourného dopoledne. Já, tuším, čerstvý školák, skolen zákeřným nachlazením či neméně zákeřnou virózou, jak se to tak malým dětem stává, poctivě stonal jsem v loži svém, pije čaj. V tom vešel můj otec s hrubým svazkem neznámého původu v rukou; ano, správně tušíte, že ona kniha v pevné vazbě jest ta, k níž je psán právě tento komentář.
Výtečné příběhy, tolik se lišící od pohádek, distribuovaných televizním přijímačem a ústním podáním, mě zaujaly a patrně definitivně odstartovaly mou dráhu knihomola nebo též blba, jenž mívá nutkání přečíst kdejakou zhovadilost, pohledy na tuto se u mě různí.
Marně by Jára Cimrman těmto dílům lál, neb jednoho pro život dobře dokázala připraviti: samé neštěstí, minimálně každá pátá postava sešla strašlivou smrtí, příběhy o vypočítavosti a zákeřnosti ženské a též lakotě a ješitnosti mužské... prostě ze života.
Abych to neprodlužoval. Po létech jsem se s touto knihou znovu shledal, což mě inspirovalo k tomuto poetickému vyznání, které se jistojistě pro svůj nabubřelý sloh nedá číst.