Sekera a skála, meč a žár

Sekera a skála, meč a žár Originální název: Opowieści z meekhańskiego pogranicza: Północ - Południe

Laser-books - 2011
ISBN: 978-80-7193-342-7

Laser-books (2011) 978-80-7193-342-7 504

První díl série Příběhy z meekhánského pohraničí.

Meekhánská Říše zahrnuje mnoho národů, ale má i mnoho nepřátel. Naštěstí však i Horskou stráž, která na Severu v boji s nepřáteli dokáže téměř nemožné. Ovšem dodržování neobvyklých kmenových tradic Yatecha z jižního kmene Issarů vede k tragédii…
Robert M. Wegner dokázal vytvořit originální magický svět fantasy i napínavé akční scény tak, že za jednu z povídek obdržel prestižní cenu Janusze A. Zajdla. Vzbudil však nadšení nejen mezi literárními kritiky, ale především mezi polskými čtenáři, kteří ho neváhali přirovnat k nejúspěšnějším tvůrcům moderní fantasy - Stevenu Eriksonovi a Joeu Abercrombiemu. Mimořádný úspěch povídkového souboru na polské scéně se samozřejmě neobešel bez pokračování, druhý svazek série Východ - Západ vyšel o rok později a je chystán i v českém překladu. (Založil/a: Miss Utahraptor)

Robert M. Wegner Robert M. Wegner

illy
  27. 1. 2014, 19:28
Překvapivě dobrá a čtivá "military" fantasy složená z delších povídek. Jen nevím zda vinou autora, nebo překladatele jsem se ztrácel v souvětích a někdy i popisech postav. Taky za to dost mohlo zpracování ebooku, které jsem měl bez odstavců, takže po třech větách jsem zjistil že je řeč o někom jiném. Tzn....milovníci tohoto druhu fantasy - kupte si original knihu, stojí za to!! :-))