Proroctví

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Fragment - 2012
ISBN: 978-80-253-1356-5

Fragment (2012) 978-80-253-1356-5 512

Volné pokračování série Percy Jackson.

Vítejte zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná! Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat, čeká je nebezpečná výprava, vedená záhadným proroctvím. A podaří se při tom všem vypátrat i Percyho Jacksona, ztraceného hrdinu? Není tak zlé probudit se v autobuse cestou na školní exkurzi mezi svou dívkou a nejlepším kamarádem. Pořádný malér ale je, když spolužáky nepoznáváš, nevíš ani, kdo jsi sám, a netušíš, jak ses tam vůbec ocitl! A to všechno je jenom začátek, protože na výletě v Grand Canyonu se začnou dít vážně strašlivé věci… (Založil/a: LeaLea)

Bloodym
  29. 11. 2013, 11:36
Na tuto knihu jsem se velmi těšila, což byl asi hlavní problém. Hlavní hrdinové Piper a Leo jsou velmi sympatičtí, ale Jason mi moc neseděl. Jeho objevení, a postoj jsi syn Dia a monstra tě nesnášejí úplně stejně jako Percyho, jsem autorovi prostě nevěřila. V předchozí sérii jsme sledovali jak se Percy Jackson mění z malého kluka na hrdinu, kterým se později stal. Ale Jasona nám naservírují na stříbrném podnose s postojem věřte tomu. No, za mě bohužel. Avšak odložit tuhle knihu by byla určitě škoda, děj má spád, představuje hlavní zápletku série a následující tři díly jsou výborné a obzvláště Znamení Athény považuji za doposud nejlepší knihu autora.
Ajka13
  5. 5. 2012, 14:45
Paráda, splnilo to mé očekávání. Od Percyho to neztratilo na své kvalitě, zábavě a akčnosti, což je samozřejmě jen dobře. Od začátku dokonce jsem se ani na chvíli nenudila a už teď se nemůžu dočkat druhého dílu!
včelka
  5. 8. 2015, 13:59
Je to tak super se po třech letech vrátit do světa polobohů, respektive do Tábora polokrevných. :)
Jsem ráda, že je tahle série spin-off, a že můžu opět potkat svoje oblíbené hrdiny...
Ale tohle je jiný příběh a právě začíná. ;)
DanielOsbourne
  1. 7. 2014, 22:47
Dlouho jsem se rozhodoval, jak ohodnotit tuto knihu a vzhledem k tomu, že mi přijde mnohem vtipnější a sarkastičtější než předešlé knihy o Percym Jacksonovi, které jsem hodnotil čtyřmi hvězdami, musím dát Proroctví plný počet. Postavy jsou velmi příjemné a rychle jsem si na ně zvykl. Především se mi zamlouvá postava Piper. U proroctví je dobré, že čtenář už z předešlých knih ví co přijde a tak se může těšit na to, jaký z bohů se k novým hrdinům přihlásí. Pro Piper jsem doufal v jiného božského rodiče, ale nakonec se ukázalo, že i tento bůh, který se k Piper přihlásil má co nabídnout. S knihou jsem na výsost spokojen a jsem zvědav na další knihy, zda si udrží stejný druh sarkastického humoru a jaké nové hrdiny nám představí.
Rumbelle
  11. 1. 2015, 16:29
Série Percy Jackson byla určitě o hodně lepší samé vtípky a sarkasmus. V tomhle díle mi chyběli moji hrdinové (Percy, Anabeth, Grover, Tyson). Chápu že je to jiná série. A že Percy ztratil pamět....to úplně nesnáším. Upřímě trochu se dalšího dílu bojím..
Th3 T3mpt3r
  8. 3. 2012, 22:42
Naprosto suprový literární počin a skvělé navázání na předešlou sérii. Zbývá snad už jen říci, že se těším na další díly.
honzik10
  17. 5. 2014, 18:45
Kniha byla naprostá paráda a moc se mi líbila. Měla napínavý a zajímavý děj,i trochu naučný z pohledu řecké mytologie. Jediné co mě na knize zklamalo byl téměř totožný děj s Percym Jacksonem.
IvannaManson
  29. 8. 2015, 11:29
Myslela jsem si, že série Bohové Olympu bude úplně o něčem jiném než Percy Jackson, ale příjemně mě překvapila. Jsou v ní nové postavy, ale také se tam objevují ty staré a kniha je opět nabitá akcí, plná překvapení a moje záliba řecké mytologie každou knížkou od pana Riordana stoupá. Opět skvělé!
Dex
  19. 5. 2013, 16:13
Rick Riordam opět nezklamal. Připadá mi že BOHOVÉ OLYMPU je tak na stejné úrovni jako série PERCY JACKSON už se opravdu těším až si přečtu další díl. Opět doporučuji všem, kteří mají zálibu v Řecké nebo teď i v Římské mytologii a kteří mají rádi Fantasy.
Demisha
  11. 11. 2016, 18:37
Když jsem začínala číst, upřímně jsem doufala, že se Percy nějak v prvním díle objeví, takže poměrně zklamání, ale děj to spravil. Oblíbila jsem si jak Piper, tak Lea, ale Jason byl nudný, zasmušilý, nejistý a věčně nemastný neslaný. Souhlasím s Bloodym, možná že autor staví Jasona jako hrdinu Percyho formátu, ale na Percyho zkrátka nemá. Příběhu rovněž chybí ty sarkastické hlášky a vtípky, které vypouštěl Percy a občas jsem se v ději ztrácela, ale doufám, že druhý díl už ohodnotím plným počtem hvězdiček =))
ČtenářH
  5. 1. 2015, 19:14
Jestli jsem řekl, že Rudá pyramida je zklamáním, tak Bohové Olympu jsou rozhodně překvapením. Knihy daleko předčily mé očekávání. Také jsem je přečetl všechny až na poslední díl dvakrát.
Moerucek
  9. 2. 2016, 8:17
Po pravdě mě tato kniha hned ze začátku nenadchla. Až ve čtvrtce mě to chytlo do čtení,ale musím přiznat že se ta kniha vyvedla. Byl tam jak humor tak i smysl te knihy a hlavně to mělo ten typ zahady (co se děje?proč?jak?). Rick Riordan napsal dalši povedenou knihu. :)
Ivet228
  13. 12. 2015, 0:10
Kniha je fajn, pro mě spíše taková oddychovka :-D ale celkově... Skvělý nápad, parádně napsaný děj a dynamika příběhu. :-)
Aleks.
  3. 1. 2014, 9:22
Kniha patři mezi moje oblibene.Už s očekavanim čekam na další díly.. a taky doufam,že bude film !!!!
Kirjava
  9. 12. 2012, 14:10
Není to tak dobré jako předchozí pentalogie. Už to trochu zavání nastavovanou kaší. Nicméně to má pořád slušnou úroveň a člověk je velmi zvědavý na nášup.