Nemám žádné jméno

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Fragment - 2012
ISBN: 978-80-253-1418-0

Fragment (2012) 978-80-253-1418-0 96

Neuvěřitelný příběh české básnířky a spisovatelky Dagmar Hilarové. Krátce před patnáctými narozeninami byla transportována do terezínského ghetta a strávila zde více než dva roky. Knihu vydala pod svým jménem nizozemská spisovatelka Miep Diekmann, která si autorství neprávem přisoudila poté, co jí skutečná autorka důvěřivě svěřila svůj rukopis. Po více než třiceti letech vychází autorské dílo Dagmar Hilarové, které získalo již tři významná literární ocenění, v českém jazyce, jak si to vždy přála. (Založil/a: LeaLea)

Alča25
  1. 4. 2013, 16:39
Úžasná knížka, doplněná fotografiemi. Autorka knihy měla opravdu velké štěstí v neštěstí, že unikla transportu na východ. Vřele doporučuji.
Nells
  21. 7. 2012, 22:02
Úžasná kniha, stojí za to. Rozhodně doporučuji! Je psána formou deníku :-) Knihu jsem eetla jedním dechem :-)
runaway
  27. 11. 2013, 21:42
Skvělá kniha!!! Skvěle se četla a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Škoda, že nemůžu napsat, že jsem z ní byla nadšená, protože z tohoto téma nemůže být člověk nadšený... -.-