Originální název: Schody do nebe

ISBN: 978-80-7222-729-7

Víkend (2011) 978-80-7222-729-7 224
Víkend (2000)
Víkend (1995)

Sedmnáctiletá Žaneta nemá zrovna na růžích ustláno. Volba strojírenského učiliště se ukazuje jako vyloženě nešťastná a dospěje až k vyloučení, spolužáci, zvláště poté, co do třídy přijde nový kluk a velký „boss" Robin, ji šikanují, nevlastní otec je čím dál víc dotěrnější. Žaneta citově strádá, snad jen Marek, pacient ze sanatoria pro dlouhodobě nemocné, skýtá jakousi naději... Všechno však zkomplikuje právě Robin.
Teprve o prázdninách, které Žaneta stráví s nevlastní sestrou na chalupě, najde nejen velkou lásku, jež by vůbec nemusela být pouze prázdninová, ale i sama sebe. Otevírá se jí cesta k osamostatnění v podobě prvního zaměstnání, najde schody, které vedou ke skutečnému životu.

chrispe
  18. 6. 2016, 10:17
Tak jsem se po skoro desetiletí opět začetla do Lanczové. Musím říct, že z těch, co jsem četla jako mladý kuře, byla tato moje nejoblíbenější, což potvrzuje i trochu oškubaný obal, varhánkovité stránky (jak jsem s ní lezla i do horké vany), a pár skvrn na stránkách, kdy jsem se od ní neodtrhla ani při jídle. Pěkný dívčí román, s létem plným lásky, romantiky a samozřejmě místy krásně růžový (a místy taky smutný). Čte se to lehce, však to taky není těžká literatura.
mejdylko
  16. 3. 2016, 19:11
Obsahuje spoiler spoiler Jak se z kačátka stala labuť. Krásná a pohodová knížka, která se čte jedním dechem a nechybí sladký happy end. Člověk by mohl příběh číst do nekonečna, jako všechny Lenčiny knihy. :)
radka722
  1. 1. 2015, 23:46
Teď jsem se k ní náhodou po letech dostala... už jsem si ani nepamatovala děj, ale nemohla s od ní odtrhnout a byla zvědavá, jak to bude dál... nezklamala, něžná romantika... to už se dnes nevidí :-D
Yukiko
  3. 6. 2013, 18:05
Tahle kniha je moje nejoblíbenější kniha od Lenky Lanczové. A i když mám léta puberty už dávno za sebou, i přesto si tuhle knihu občas s chutí přečtu. Možná je to tím, že mi hlavní postava v lecčem připomíná mě samotnou...