Proč jsme takoví sráči

Proč jsme takoví sráči
Originální název: Why We Suck A Feel Good Guide to Staying Fat, Loud, Lazy and Stupid
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Dokořán - 2012
ISBN: 978-80-7363-391-2

Dokořán (2012) 978-80-7363-391-2 286

Denis Leary, který je ze svých stand up výstupů znám břitkým humorem a jazykem, který kadencí připomíná kulomet, se ve své knize z roku 2008 s arogancí a nadhledem sobě vlastními opírá do tlustých, tupých a líných Američanů, do jejich ještě tlustších, tupějších a línějších dětí a kocourů, do církve, politiků a v neposlední řadě do celebrit, které jsou už tak tupé a vymleté drogami, že vám z toho zůstane rozum stát. A jak říká sám autor: "Máme pilulky a masti na hlavu, ksicht, strach, poprsí, zadek, úzkost, střeva, ledviny, alkoholickou závislost, srdce, plíce, rty, tvorbu životních postojů, ale nic, co by nás naučilo zasmát se sobě samým. Co víc lze dodat, než se pustíte do čtení? Předepíši vám téhle knihy tolik svazků, že se vám nevejdou do košíku. A pak ještě jednou tolik." A o tom kniha je - o humoru leckdy tak černém, že si od něj zašpiníte prsty, o smíchu, ze kterého vás bude bolet břicho, ale hlavně o nadhledu, kterého se nám někdy více než nedostává. (Založil/a: jonyrico)

Denis Leary Denis Leary
*18.08.1957

Všivák
  29. 1. 2014, 15:40
Kniha začala jako nekorektní nářez, který neušetřil nic od clebrit po tlouštíky (hlavně tlouštíky). Bavil jsem se náramě. Pak přišel trochu smířlivější zpomalení v podobě dětsví a rodinných hodnot, aby pak nakonec vygradovala do mé nejoblíbenější pasáže. Rozdíly mezi muži a ženami. Opět nasazen drsný nekorektní tón. Jako na houpačce. Ale jo, něco mi to dalo. Bylo tam pár pasáží, kdy jsem si říkal. Sakra, tak já v tom nejsem sám, to je fajn.
wolfie
  12. 10. 2013, 14:28
Kontroverzní autor o dnešní hlavně americké společnosti. Úplně jiné čtení. Vtipné. Drsné. Pro otrlé. Ale pořád vtipné. Stojí za přečtení!
pismenkovka
  28. 9. 2012, 17:18
Ten chlap se nebojí dělat si srandu téměř ze všeho, papeže a prezidenta nevyjímaje. Ale bylo by chybou napsat, že nemá před ničím úctu. Má - před svými rodiči, svojí manželkou, mateřskou láskou. A to se mi líbí. Jeho humor taky.