Kroniky Havranů 1: Zloděj úsvitu

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Fantom Print - 2012
ISBN: 978-80-7398-162-4

Fantom Print (2012) 978-80-7398-162-4 400

Havrani jsou malá skupina elitních žoldáků, kteří se celý život drželi pevných pravidel a jednoduchého kodexu - zabíjet ano, vraždit ne. Po deseti letech společných bojů však stárnou a rozhodují se, zda mají definitivně odejít na odpočinek. Poslední velkou zakázkou, která je má zabezpečit na zbytek života, by tak měla být práce pro mága Densera z univerzity z Xetesku, příslušníka té nejtemnější magické školy v Balaii. Havrani dostanou za úkol shromáždit skupinu magických artefaktů, které mají dopomoci Xeteskanské univerzitě stvořit ničivé kouzlo, Zloděje úsvitu. Proti své vůli tak jsou zataženi do světa intrik, kterému nerozumí a jenž přímo ohrožuje jejich dosavadní postoj k životu i práci, již dělají.
Celý svět Balaia navíc stojí na pokraji války. Černokněžní pánové i barbarské kmeny Wesů dobývají jednu zemi za druhou. A legendární obrovští draci, jejichž úmysly s lidmi jsou více než nejasné, náhle přestávají být pouhým mýtem ... (Založil/a: Antonín)

xolafx
  26. 9. 2015, 10:23
Ke knize jsem se dostal jako zombie k zimníku, ale musím říct, že počin pro mě neznámého autora velmi potěšil. Je jasné, že se spisovatel inspiroval RPG hrami, ale to není příběhu na škodu. Barclay je skvělý vypravěč a postavy vytvořil sympatické. Navíc se po Martinovsku s hlavními protagonisty nemazlí a nebojí se nějaké uškodit. Super čtivo a hned se vrhnu na druhý díl.