Intelektuálové v Evropě 19. století

Intelektuálové v Evropě 19. století Originální název: Intellectuels en Europe au XIXe sicle

Centrum pro studium demokracie a kultury - 2004
ISBN: 807325039X

Centrum pro studium demokracie a kultury (2004) 807325039X 275

V knize Intelektuálové v Evropě 19. století napsané formou srovnávací monografie, která se dočkala již dvou vydání, rekonstruoval dějiny intelektuálního života, přičemž se neomezil na západoevropské reálie, ale pokusil se proniknout i do světa střední Evropy. Čtenáře v ní může zaujmout originální typologie intelektuálů, periodizace evropského intelektuálního života a charakteristika jednotlivých významných postav - od konzervativců po revolucionáře. Publikace představuje hluboký a pronikavý vhled do světa, který formuje i naši současnost. Vysvětluje příčiny i důsledky výjimečného postavení intelektuálů, které v evropské kultuře zaujímají již od dob osvícenství. (historickosrovnávací esej s novým původním doslovem autora) (Založil/a: soniaf)

Christophe Charle Christophe Charle
*1951