Stigmata duše

Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Eminent - 2000
ISBN: 80-7281-040-5

Eminent (2000) 80-7281-040-5 189

Je to nejzajímavější prvotina české autorky, kterou jsem za posledních deset let četl, prohlásil po přečtení této knihy Arnošt Lustig. Markéta Pilzová zvolila svébytný žánr, který navazuje na londonovskou tradici věčných tuláků po hvězdách. Vypráví příběh současné ženy, jejíž osobní traumata se vynořují z hlubin minulého života, aby pak paralelně sledovala její osudy. Byť se jedná o prvotinu, nese bezesporu punc literární vyzrálosti.
Na knihu volně navazuje reinkarnační román Fénix a iniciační kniha Hledači absolutna. (reinkarnační román) (Založil/a: Sedmikráska)

Markéta Pilzová Markéta Pilzová

Lora.Greenová
  24. 4. 2015, 18:35
Je velmi málo knih, které jsem četla dvakrát. Tato kniha k nim patří, a myslím, že už uběhla dostatečná doba, abych po ní sáhla potřetí.
Ano, obsahuje určitá klišé (rolí a vztahů, chování okolí), přesto mě svým tématem minulé životy, jeho následky a lesbická láska stále láká.