Tajemství zlatého květu

Tajemství zlatého květu

Podtitul: Čínská kniha života

Originální název: Das Geheimnis der Goldenen Blüte - Ein chinesisches Lebensbuch
Poprvé vydáno celosvětově: 1971

Vyšehrad - 2004
ISBN: 80-7021-723-5

Vyšehrad (2004) 80-7021-723-5 147

Starý esoterický text čínského taoismu, ovlivněného buddhismem, konfucianismem a snad i nestoriánským křesťanstvím, přeložil sinolog Richard Wilhelm z čínštiny do němčiny, opatřil odborným komentářem a požádal svého přítele , slavného psychologa C. G. Junga o psychologický komentář. Text totiž obsahuje praktický návod k meditačním cvičením, umožňujícím čínskému adeptovi vymanit se z pout světa, dosáhnout zdraví a především zrození "zlaté květiny", to jest duchovního znovuzrození. (Založil/a: Sedmikráska)

Myrddin33
  26. 2. 2013, 20:32
Samotný text, dvě knihy, je nutno čísti velmi pozorně. Je to psáno typicky východním stylem a tak není úplně snadné všemu porozumět. V některých částech jsem měl velké problémy pochopit skutečnou podstatu některých myšlenek. Doslov C.G. Junga mě velmi překvapil. Měl jsem proti němu trochu averzi, protože upřednostňuji učení Fromma, Freuda a až někde v dálce Junga. Ovšem to, jak napsal komentář k této knize mě donutila se zabývat jeho dílem a přehodnotit na něj názor. A i kvůli tomu dávám pět hvězdiček.