Přízračný svět Alaizabel Crayeové

Originální název: Haunting of Alaizabel Cray

Albatros - 2007
ISBN: 978-80-00-01928-4

Albatros (2007) 978-80-00-01928-4 312

Londýn už není kvetoucí velkoměsto, jeho podzemí ovládly krvelačné příšery, které v noci vycházejí do ulic, takže vycházet ven po setmění se rovná sebevraždě. Naštěstí existují odvážlivci, jejichž profesí je hubení těchto nestvůr. Mezi ně patří Thaniel, syn takovéhoto lovce... Dobrodružný příběh s prvky fantastična, napsaný bohatým, vynalézavým jazykem. (Založil/a: skjaninka)

Chris Wooding Chris Wooding
*28.02.1977

Shax
  20. 1. 2013, 15:30
Musím přiznat, že se mi Přízračný svět Alaizabel Cray (barbarské počešťovat na Crayová) četl ze začátku docela špatně. Možná to bylo tím, že jsem již dlouho nic nepřečetla, možná stylem, jakým je tato kniha napsaná.. Ale tak v polovině se to rozjelo a jen jsem dychtivě otáčela stránky, abych se dozvěděla, co bude dál.. Konec mne moc neuspokojil, přijde mi odbytý. čekala jsem barvitější vylíčení, jakou cestou pokračují Alaizabel a Thaniel. I tak 4 hvězdy :).
moonchild
  19. 8. 2013, 18:20
Jak mi trvá než přečtu nějakou knihu tak tuhle jsem měla přečtenou za den.Kolegyně mi jí vyrvala z ruky a hned v práci četla.Fakt výborná kniha.
Irita
  1. 2. 2016, 16:11
Kniha mě trochu moc překvapila svým stylem a tím, že jsem fakt nevěděla, co to ti dlaci proboha jsou...
Mezi moje oblíbené postavy patřili Thaniel a Katalína. Četla se ale jedním dechem, až na zamotaný konec, ze kterého jsem absolutně nic nepochopila.
Četla jsem ji v 11 letech.
I tak 5 hvězdiček