Štvanice

Fantom Print - 2012
ISBN: 978-80-7398-164-8

Fantom Print (2012) 978-80-7398-164-8 304

KNIHA NAVÍC OBSAHUJE NOVELU ALFA A OMEGA, KTERÁ NAKONEC DALA NÁZEV I CELÉ SÉRII

Knihou Štvanice z nové série Alfa a Omega Patricia Briggs opět potěší milovníky vlkodlaků. A také všechny fanoušky předchozí mimořádně úspěšné řady knih s Mercy Thompsonovou v hlavní roli. Charles, hlavní hrdina Alfy a Omegy, je bratr Samuela, který je jedním z hlavních hrdinů série Mercy Thompsonová a taky syn Brana, alfy všech alfů.

Anna netušila, že vlkodlaci existují, dokud jedné noci nepřežila krutý útok… a nestala se jedním z nich. Po třech letech na poslední příčce hierarchie smečky se naučila klopit hlavu a nikdy, nikdy nevěřit dominantním vlkům. Pak ale do jejího života vstoupil Charles Cornick, zabiják a syn vůdce všech vlkodlaků v Severní Americe.
Charles tvrdí, že Anna je nejen jeho družka, nýbrž i vzácná a ceněná omega. A právě Annina vnitřní síla a konejšivá přítomnost se ukáží být neocenitelné, když se spolu s Charlesem vydá na lov vlkodlačího odpadlíka – tvora pod kontrolou magie tak temné, že by mohl ohrozit celou smečku. (Založil/a: trynitrix)

LeaLea
  18. 5. 2012, 8:55
Nu, co napsat, a nelhat. Začátek byl skvělý - novelka o seznámení Anny a Charlese v sobě měla emoce, napětí a dobře našlápnutý příběh. Co už mi ale trochu kazí dojem, je jak snadno se jejich vztah navázal. Jasně, vlkodlaci to měli v sobě, našli se a došlo k souznění druha a družky... Jenže celý zbytek citové linky příběhu byl už pak jen protahováním toho, co bylo zřejmé od začátku. Čekala jsem víc bojů a nebezpečí, jelikož se sešel jeden z nejdominantnějších vlků a tvrdý zabiják s násilně podřízenou křehulkou. Všechno se mezi nimi ale odehrávalo jen v náznacích, které málokdy někam vyústily. Omegou to tak docela být nemohlo - Briggsová to sama postavila tak, že se jí Anna kvůli pošramocené minulosti teprve musela stávat. Kdo by věřil, že se s poutem Anna nakonec nevyrovná a bude po všem? Prostředek mě bohužel nehorázně nudil. Běhání po horách a hrabání se pořád dokola ve vztahu, který se nerozuzlil nijak překvapivě. Konec stál oproti tomu za to. Přestalo mi vadit to nepříliš zřejmé přeskakování z hlavy do hlavy jednotlivých postav a konečně se něco dělo. Další díl si určitě přečtu, ale narozdíl od davů jiných se raději přikláním k emancipované Mercy a ich formě, v které ze sebe Pat dokáže vydat mnohem větší hloubku. Dám čtyři hvězdičky díky úžasné Santosově obálce, i když je to spíš na tři a půl.
Nnelly
  21. 5. 2012, 23:31
Má to v sobě kouzlo. Jiné, než Mercy, přesto kouzlo. Novela Alfa a Omega má rychlý spád a je fakt, že je zkratkovitější, než by mohla být, jakoby autorka chtěla to jejich seznamování mít rychle za sebou - na druhou stranu, co dělat, když se vlci uvnitř vás prostě rozhodnou, že k sobě patříte?
I první knihy série je romantičtější a méně akční než byla Mercy, na druhou stranu, ale nechybí silný příběh a jakmile si oblíbíte Charlese a Annu (což není těžké), tak už knihu prostě nemůžete odložit... já ji dostala jeden den odpoledne a druhý už měla přečtenou. Nešlo se ovládnout :D
silvaren
  6. 4. 2012, 12:08
Jako obvykle Briggsová dokázala, že umí. Místy byl sice příběh překombinovaný, a proto se nevyhnula širšímu vysvětlování, ale na druhou stranu mi to doplnilo leckteré mezery v Mercyině příbězích a pomohlo pochopit chování Branových vlkodlaků.
trynitrix
  2. 6. 2012, 14:54
Ok není to Mercy ale i tak hlavní postava Anna se mi zalíbila jasný je to první díl takže je to takovej strašpytel (anna) ale od poloviny se projevovala svoji autoritu. Mno a Charles úplně jsem si ho oblíbila indián jeden :-D charakterní postava. Jinak děj šel vcelku rychle nikde nic nedrhlo až na nějaké kapitoly ohledně toho odpadlíka jsem nevěděla o co přesně jde vám to skočí do příběhu ani nevíte jak :-D ale s koncem to pochopíte jak jinak. A přesně tady konečně v knize bylo pořádně vysvětleno dominantní, submisivní a teď i omega. A co se tykalo toho konce tak mi přišlo že to bylo zbytečně dlouhé ten příběh od té doby co vyšly do hor po konec. Mno jinak jsem zvědavá na Loviště.
Mavell
  10. 4. 2014, 15:04
Tahle kniha mi opravdu nadchla. Ze začátku se mi do ní nechtělo, protože jsem si myslela, že nepřekoná knihy o Mercy, ale podle mě je Alfa a Omega mnohem lepší. Příběh se rozjede hned od začátku a nemůžete se odtrhnout od čtení !