Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Příběh Biafry

65%
3 20
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Příběh Biafry Originální název: The Biafra Story
Poprvé vydáno celosvětově: 1969

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3390-1
Počet stránek: 296
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 34x v přečtených
v knihovně 21x v knihovně
k přečtení 12x k přečtení
právě čte 3x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2012) 978-80-242-3390-1 296

Reportážní příběh z válečného konfliktu v africké Biafře – nigerijské provincii, na jejímž území se nacházejí bohaté zásoby ropy a která se na sklonku šedesátých let minulého století pokusila získat nezávislost – je Forsythovým debutem, avšak ani po čtyřiceti letech od prvního vydání neztratilo toto poutavé, podrobné vylíčení místní složité politické i sociální situace, okolností, které předcházely konfliktu, a především průběhu následující krvavé občanské války na zajímavosti, aktuálnosti a poučnosti. Příběh Biafry, nesoucí všechny rysy Forsythova věcného, precizního stylu, tak zřetelně předznamenal autorův pozdější fenomenální úspěch na poli politického a špionážního thrilleru. (Založil/a: pchmelda)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

vladislaus
80% 80% 80% 80% 80%
  11. 11. 2015, 10:27
Konflikt Biafry není u nás příliš znám a toto je asi ta nejobjektivnější publikace, která by mohla čtenáře s touto aférou seznámit. Jak je u Forsytha typické tak zahltí čtenáře mnoha fakty a popisy situací. Je opravdu obtížné se v tom vyznat. Já sám jsem si musel vybrat dvě klíčové postavy, které jsem více sledoval, v ostatních reáliích už jsem se dost ztrácel.
krabby
60% 60% 60% 60% 60%
  11. 11. 2012, 10:07
Paradoxně autorova prvotina vychází v českém překladu až jako poslední. Nejedná se o klasické Forsythovo dílo, ale o reportáž očitého svědka jedné z nejhrozivějších afrických válek. Autor hned na počátku otevřeně přiznává, že stojí jednoznačně na straně Biafry (část Nigérie obydlená převážně Igbovským obyvatelstvem), která se nakonec stala stranou poraženou. Přesto, že občas má čtenář pocit že na jedné straně bojují a jednají pouze Mirkové Dušínové a na straně druhé jejich zrcadlové opaky, dá se tento přístup, vzhledem k obrovskému pocitu nespravedlnosti z jednostranné podpory federalistických sil prostřednictvím západních vlád (především Británie) pochopit. Jednoznačně velmi zajímavý pohled očitého a velmi angažovaného svědka.
vitakoski
80% 80% 80% 80% 80%
  1. 10. 2012, 23:14
Tato kniha není "tradičním" dílem autora. Je to skutečně reportážní práce, která popisuje poměrně detailně jeden z největších válečných konfliktů 2. poloviny 20. století. Pro našince je zajímavé, že se autor zmiňuje o vpádu "bratrských armád" do tehdejšího Československa. Světová média tuto událost preferovala před zprávami z Biafry, která tak nebyla v centru pozornosti, byť by si to dle Forsytha zasloužila.