Tkalci Saramyrští

Originální název: The weavers of Saramyr

Triton - 2006
ISBN: 80-7254-843-3

Triton (2006) 80-7254-843-3 411

Lidé vládnou světu pouze zdánlivě. Skutečnými vládci jsou Tkalci, žijící v osamělém klášteře vysoko v horách.Zdroj tkalcovské moci je zároveň původce choroby, která jako rakovina plíživě rozkládá zemi a zahlcuje ji anomálními zvířaty, zdeformovanými rostlinami a lidskými zrůdami. Některé z nich ale mají neuvěřitelné schopnosti. Odlišnost budící nenávist. Mocenské hry. Násilí. Jakou cenu v takovém světě má svoboda? (Založil/a: skjaninka)

Chris Wooding Chris Wooding
*28.02.1977

Jacinda
  4. 6. 2016, 21:04
kniha je možná originální, ale pro mě z ní čiší bohapustá krutost. týrání zvířat je zde enormní, až mě napadá, zda autor nemá nějaký mentální problém. za roky jsem si ke knize vypěstovala odpor. nikdy nečíst znovu. p.s. kniha skončila ve stodole, kde čeká na podpal. tohle nedám ani do knihovny.
p.s. z literárního hlediska nic mnoc. postavy nevýrazné, nikoho si neoblíbíte. z děje mi utkvělo málo, což je další důkaz, že to není veledílo
GEORGE12
  16. 12. 2014, 20:43
Tato kniha mne zaujala už od začátku,druhý díl také super jen mě moc mrzelo,že nebyl do češtiny přeložen i třetí závěrečný díl :-(