Prokletá

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Ikar - 2012
ISBN: 978-80-249-1783-2

Ikar (2012) 978-80-249-1783-2 184

Příběh ze současné Kalábrie líčí otřesné zážitky mladičké Anny Marie. Třináctiletá dívka z malého italského města žije v prosté rodině s rodiči a sestrou, chodí do školy a pravidelně do kostela, kde zpívá na kůru. Vše se změní, když pozná staršího Domenica, který jí poplete hlavu hezkými řečmi. Naivní dívce jeho zájem lichotí, uvěří jeho ujišťování, že o ni má opravdový zájem, a nechá se pozvat na vyjížďku autem. Venku za městem však na ni už čekají Domenikovi kamarádi. Znásilní ji a navíc jí vyhrožují ostudou, jestli něco prozradí a nebude jim po vůli, až se příště znovu pojedou pobavit. Tak začíná tříleté utrpení dívky, která nemá odvahu se přiznat rodičům, uzavírá se do sebe a pomalu přestává věřit, že jí někdo pomůže. (Založil/a: LeaLea)

Barabura
  22. 2. 2014, 18:46
Prakticky celou knihu jsem probrečela. Takovou hrůzu, bezpráví a bezmoc následované odvahou a silou postavit se tomu jsem z příběhu cítila. Kniha o hrozném osudu, vyprávěná obětí této hrůzy je vždy silná sama o sobě, ale v tomto případě je i skvěle literárně zvládnutá a příběh je silný ve svém ztvárnění.
lensha95
  18. 7. 2012, 22:48
Chtěla bych napsat, že je to skvělá knížka, ale slovo skvělá se vzhledem k obsahu moc nehodí. Knížka byla rozhodně skvěle napsaná. A děj? Je až mrazivé, že i takto se mohou chovat lidé v dnešní době, já se o tom furt musela přesvědčovat. Kdybych to nevěděla, tipovala bych dobu tak na začátek 20. století, možná mezi světovými válkami, ale rozhodně ne dnes.
Ze začátku jsem si říkala, že si za to může sama, kdyby to řekla hned... Ale když jsem zjistila, jaké poměry tam vládnou, tak se ani nedívím.
A toho faráře nebo kdo to byl bych dala zavřít taky.
Jediné minus knížky(nakladatelství), je obálka. V originále je tisíckrát lepší.