Originální název: Půlnoční sny

ISBN: 978-80-7222-753-2

Víkend (2011) 978-80-7222-753-2 256
Víkend (2001)
Víkend (1999)

Hlavní hrdinkou knihy Lenky Lanczové Půlnoční sny je sympatická studentka Martina Svobodová. Brzy se přesvědčí o tom, že jedničky ve škole nejsou tím nejdůležitějším na světě, že „mít samé" neznamená být ze všech nejlepší.
Přestup ze základní školy na gymnázium je vždycky složitý, tím spíš, když tam táta učí matematiku a platí za postrach všech studentů. Martina musí překonávat komplexy učitelského protekčního dítěte a po úvodních průšvizích a nedorozuměních vybojovat svoje místo v kolektivu vrstevníků. Nakonec nachází přátele ve škole i ve sportovním oddíle juda a obhajuje svou první a báječně velkou lásku ke studentu průmyslovky.
Její půlnoční sny vcházejí do života...

chrispe
  18. 6. 2016, 10:22
Tak koukám, že nejsem jediná, koho ten krátký odstavec o Punťovi dostal. Vážně přemýšlím, že snad poprvé začmárám do knížky a k této pasáži si velkými písmeny napíšu - NEČTI TO. A to čtu kdejakou vyvražďovačku (skoro) bez mrknutí oka. Kniha jako taková patří k tomu lepšímu od LL a taky ji mám z dob puberty dost ošmatlanou. Fajn čtení pro mladé slečny a milé nostalgické čtení pro ty, kteří knihy této autorky rádi dříve četli.
Katniss Lavender
  9. 10. 2014, 19:45
Zase další suprová, vtipná a pohodová romanťárna! Hlavní hrdinka má šmrnc, líbí se mi její myšlenkové pochody a sympatizuji s ní od začátku do konce. Její problémy s mladšími sourozenci mi nejsou cizí a objekt její lásky by se mi taky zamlouval. Miluju styl autorčina psaní, její smysl pro humor a charaktery jejích postav! Prostě a jednoduše mě opět nezklamala!!! :-)
Demisha
  9. 9. 2016, 13:17
Úžasná kniha, sice už nejsem malá holka, ale tahle kniha jednoznačně patří jedny z nejlepších, které kdy Lanczová napsala. Bezva hlavní hrdinka, zápletka, vtipné pasáže, co dodat =)
koki.veru
  25. 4. 2016, 7:43
Pěkná, oddechová knížka. Připomnělo mi to moje puberťácký léta a bylo pěkné se myšlenkami vrátit do mých 15-ti let :)
Ydisara*
  6. 12. 2014, 4:44
Jedna ze 3 knížek, které mě dokázali rozbrečet, a nebylo to happyendem... Na lopatky mě dostal Punťa...Ta kratičká scéna ke konci knížky mě úplně rozložila. "Kdo by dokázal odjet od malého brečícího děcka, kterému právě umírá nejlepší přítel?Co za člověka řekne, že takových vořechů běhá kolem dost a dost? A kde jsou mateřské instinkty, které by v takové situaci měli zafungovat, i když to není vlastní dítě?"... Ale hlavně, že jsou čistý potahy...

Přesto stejně jako hrdinka věřím, že jsou lidé, co dělají dobré věci jen tak, protože je to v jejich povaze...

Mimochodem, ty 2 zbývající knížky: Harry Potter - Brumbálův pohřeb a Temná věž - smrt Eddieho...