Kde je zakopán pes
Originální název: Kde je zakopán pes

Mladá fronta - 2016
ISBN: 978-80-204-4089-1

Mladá fronta (2016) 978-80-204-4089-1 552
Paseka (2002) 80-7185-522-7 456

„Memoáromán“ o zakopaném psu je zprávou o skutečných lidech a činech, které pokryly jedny ctí a druhé hanbou. Je to politická sága sedmdesátých let a zároveň kriminální příběh tím napínavější, že pravdivý. Hlavními protagonisty jsou autor, jeho žena a pes jezevčík, ale také Státní bezpečnost a společnost chartistů. Příběh končí v říjnu 1979, kdy bylo manželům Kohoutovým znemožněno vrátit se po pobytu v zahraničí do Československa, takže byli nuceni emigrovat. (Založil/a: Dorysek)

venculinek
  18. 4. 2015, 19:17
Já bych tuto knihu doporučoval přečíst lidem, kteří nezažili totalitu a chtěli by se o ní dovědět něco více. Občas jsem se při četbě ztrácel, když se mluvilo o něčem, co bylo pro osoby, které toto období zažili úplně běžné a já si tedy musel spoustu věcí dohledávat. Proto mám knihu v plánu přečíst ještě jednou, abych si ji s odstupem času vychutnal naplno. Problém mi i dělal autorův způsob vyjadřování a jeho časté užívání cizích slov a slovních spojení. To je však přednost, které si u spisovatelů cením, a která je jedním z faktorů při hodnocení uměleckého potenciálu díla. Dalším faktorem, který této knize nahrává je už zmíněné historické přiblížení českých dějin druhé poloviny dvacátého století. A mimo to i samotný příběh funguje vcelku dobře.